PREMIJER LIGA

Adria Oil Škrljevo ostvarilo drugu pobjedu

Nedjelja, 03. studenog 2019. 20:06 Napisao/la  V. P.

Utakmica 6. kola: Adria Oil Škrljevo - Hermes Analitica 77:63 (33:16, 14:20, 14:13, 16:14). Domaći košarkaši su vodili od prve do posljednje minute

Ivan Batur (Adria Oil Škrljevo)
Ivan Batur (Adria Oil Škrljevo) Foto: Valentina Prokić

Premijer liga - 6. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - HERMES ANALITICA 77:63 (33:16, 14:20, 14:13, 16:14)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200

Suci: Kardum Jurčević i Čanković

AO ŠKRLJEVO: Pandurić 7, Vucić, Cvitković 1 (1-2), Barnjak 8, Boban, Batur 24 (2-4), Kolić, Gospić 17 (2-2), Riewer 10 (2-4), Vrkić 8 (0-1), Šekelja 2

HERMES ANALITICA: Perić 11 (5-5), Kordić 6, Anzulović, Kalpić 5 (1-7), Svoboda 4, Krajinović 5, Ljubičić 10, Šimović 4 (1-2), Gazić, Rajić 18 (6-10)

Slobodna bacanja: AO Škrljevo 7-12, Hermes Analitica 13-24

Skokovi: AO Škrljevo 33 (4-29), Hermes Analitica 36 (13-23)

Trice: AO Škrljevo 7-12, Hermes Analitica 4-26

Adria Oil Škrljevo pobijedilo je zagrebačku Hermes Analiticu u šestom kolu Premijer lige na Mavrincima 77:63.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva cijeli su se tjedan pripremali za Hermes Analiticu, bez obzira na intermezzo sa Austrijancima u susretu drugog kola Alpe Adria Cupa koji su pobijedili.

Ta je utakmica poslužila za uigravanje za zagrebačku ekipu, jer domaćim košarkašima pobjede su nasušna potreba u prvenstvu.

Nakon pet kola samo jedna pobjeda, razlog je za ubacivanje u brzinu više, a to su mislili i Zagrepčani jer su na Mavrince stigli također sa samo jednom pobjedom iz pet kola.

Sjajno su otvorili utakmicu domaći košarkaši.

Nakon dvije minute i 15 sekundi imali su vodstvo od 10:0, a domaći su svoje prve poene zabili nakon dvije i pol minute kada je Julijan Raić pogodio za 10:2.

No, to nije pokolebalo domaće da nastave furiozno - 16:2 bilo je nakon pet minuta igre te se vidjelo da Škrljevo ne namjerava više puštati bodove da otputuju sa Mavrinaca kao što se to dogodilo protiv Dubrave.

Do kraja prve četvrtine igre je bila na strani domaćih, pa tako i brojke na semaforu - 31:14, minutu prije kraja četvrtine koja je na kraju zaključena sa 33:16.

Nastavak je donio buđenje gostiju ponajprije zahvaljujući možda malom padu koncentracije i opuštanju domaćih, ali i zbog sudačkog kriterija po kojem su domaći neprestano bili u prekršaju, a gosti na liniji slobodnih bacanja.

U 12. minuti Škrljevo je upisalo najveću prednost od plus 20, 38:18, a zatim se ta prednost počela topiti dok nije došla na samo plus 9, 44:35 četiri minute prije poluvremena.

Ipak do odmora su još Batur i Riewer uspjeli pogoditi sa linije slobodnih bacanja te su domaći sa plus 7 zaključili drugu četvrtinu - 47:36.

Trice Batura i Gospića na otvaranju treće četvrtine za 53:36 malo su donijele predaha domaćima, a na 55:36 povećao je Gospić.

Nakon trice Krajinovića dvije i pol minute prije kraja treće dionice na semaforu je stajalo plus 14 za domaće, koji su unatoč pokušajima gostiju i pogreškama u igri prednost uspjevali održati.

Točno 59 sekundi prije kraja treće dionice Batur se našao na podu sa loptom u rukama, a čak tri gostujuća igrača su mu pokušavali loptu oteti iz ruku.

Sudačka trojka je prekinula susret i trebalo im je malo vremena kako bi vijećali oko odluke, na kraju su dali gostima loptu što je izazvalo čuđenje, ali i unijelo dodatnu nervozu među domaćine koji su bili pod pritiskom zbog velikog broja suđenih prekršaja.

U posljednju četvrtinu Škrljevo je ušlo sa 61:49, a bez obzira na brzopletost u napadima i izgubljene lopte Pandurić i Batur su pravodobno pogodili tricu.

Pandurić za plus 13, 66:53 sedam i pol minuta prije kraja, a Batur dvije minute i 20 prije kraja za 74:57.

Zagrepčani više nisu imali šanse sustići prednost te su domaći ostvarili vrlo važnu domaću pobjedu uoči novog dvoboja u Alpe Adria Cupu u srijedu sa Klosterneuburgom te još važnije utakmice u petak sa Sonic Puntamikom u domaćem prvenstvu.