Premijer liga: Adria Oil Škrljevo ostavilo puno bolji dojam u novom porazu od Cibone

Nedjelja, 17. siječnja 2021. 20:50 Napisao/la  SC
Košarkaši Adria Oil Škrljeva

Premijer liga košarkaša, 18. kolo

CIBONA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 93:76 (16:16, 23:17, 22:16, 32:27)

Košarkaški centar Dražen Petrović. Bez gledatelja.

Suci: Hordov, Galić, Anzulović.

CIBONA: Radovčić 12 (4-5), Planinić 12 (2-2), Marić 12 (1-1), Prkačin 2, Nakić 16 (1-1), Bundović, Novačić 6, Gnjidić 5 (2-2), Branković 7 (1-4), Drežnjak 21 (5-7), Markota.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 4 (1-2), Gunjina 14, Barnjak 7 (1-1), Vrgoč 2, Cvitković 2, Pilepić 12, Jelenković 12, Robertson 12, Boban, Kolić, Kostić, Rajčić.

Na početku posljednje dionice Antonio Boban je s vezanih pet poena u dva napada, tricom i jednim zakucavanjem, doveo košarkaše Adria Oil Škrljeva do minus sedam poena zaostatka (63:56).

Ako se u tom trenutku negdje u nekom zakutku misli pojavio tračak nade vrlo je brzo iščezao.

Domaćini su odgovorili s pet poena u jednoj napadačkoj akciji (trica Nakića i dva slobodna bacanja) i utakmica je začas otišla u onom smjeru u kojem su to željeli košarkaši Cibone.

Cibona je tako u razmaku od 19 dana drugi put pobijedila momčad trenera Damira Rajkovića, protiv Škrljeva su pobjedom zaključili 2020. godinu, protiv Škrljeva su pobjedom otvorili premijerligašku 2021. godinu.

„Zeleni“ su ostavili puno bolji dojam nego u onoj nedavnoj utakmici na Mavrincima, ne samo zbog tog uvoda u posljednju dionicu, već i zbog prvog poluvremena tijekom kojega su apsolutno u svemu parirali domaćinima.

No, nedovoljno je to za iznenađenje, Cibona se u trećoj dionici rezultatski odvojila, u 28. minuti imali su dvadeset poena prednosti (61:41) i riješeno pitanje pobjednika.

Doduše, odgovorili su gosti serijom 13:2 (sedam poena Bobana) i to je bilo to.