Premijer liga: AO Škrljevo konačno pobijedilo, Sonik Puntamika pala na Mavrincima

Nedjelja, 02. veljače 2020. 18:59 Napisao/la  SC
Nik Slavica (Adria Oil Škrljevo) u skoku sa Šimom Špraljom (Sonik Puntamika) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga košarkaša - 18. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - SONIK PUNTAMIKA 68:60 (18:18, 14:10, 18:14, 18:18)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 400

Suci: Kardum, Jurčević i Roglić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: MAndić, Boban 6 (0-1), Slavica 32 (6-9), Dorris 5, Roberson 9 (3-3), Vucić 2 (2-2), Cvitković, Benković 2, Batur 8 (2-2), Kolić, Bjelanović, Vrkić 4.

SONIK PUNTAMIKA: Cvitković 7 (3-4), Marić 13 (2-2), Banić 2 (2-2), Špralja 17 (6-6), Segarić 4 (1-2), Jošić 5, Palčić 5 (2-2), Jurjević, Bašić, Keserović, Popić 7 (3-8)

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 13-17, Sonik Puntamika 19-26

Trice: Adria Oil Škrljevo 3-12, Sonik Puntamika 7-23

Skokovi: Adria Oil Škrljevo 47 (19-28), Sonik Puntamika 34 (10-24)

Košarkaši Adria Oil Škrljeva konačno su uspjeli ostvariti četvrtu prvenstvenu pobjedu.

Na Mavrincima su svladali Sonik Puntamiku 68:60 i vratili nadu i samopouzdanje u svlačionicu.

Igrači Adria Oil Škrljeva i Sonik Puntamike prvu su četvrtinu otvorili u izjednačenoj borbi.

Četiri i pol minute prije kraja, gosti su otišli sa dvama slobodnim bacanjima Marića na 5:8, a nakon polaganja Bobana Segarić je pogodio tricu za 7:11.

Popić je ubacio još jedan koš za 7:13, a Dorris smanjio prednost na 9:13.

Marić je ponovno precizan sa linije trice za 9:16, a onda su domaći koševima Slavice i Robersona došli do pola koša zaostatka 15:16.

Nakon Popićevog koša za 15:18, Slavica je ubacio tricu te je prva četvrtina završena jednakim rezultatom 18:18.

Drugu četvrtinu Marić otvara tricom, ali je Benković smanjio na pola koša zaostatka.

Popić, Jošić i Palčić ponovno rade malu prednost gostima 20:26, ali Slavica drži domaće u igri.

U posljednjoj minuti prije kraja prvog dijela Slavica je sa sedam poena Škrljevu osigurao plus na poluvremenu - 32:28.

Domaći košarkaši u trećoj su dionici nastavili održavati prednost te je tako nakon pet minuta igre razlika bila plus 10, 43:33.

Gosti su uspjevali održavati korak, varirajući između šest i osam poena zaostatka.

58 sekundi prije sirene Cvitković je pogodio za 46:42, ali Batur je brzo uzvratio, a zatim i Vrkić dvije sekundi prije kraja te su treću dionicu košakaši s Mavrinaca završili sa plus, 8, 50:42.

U posljednjoj četvrtini nastavio se ples po žici.

Brza trica Marića na početku dovela je Sonik na 50:45, ali onda je opet Slavica bio taj koji je osiguravao domaćima laganu prednost - 57:52.

Špralja smanjuje na minus tri, 57:54, a Batur biva precizan sa linije slobodnih bacanja za 59:54.

Dvije minute i 40 prije kraja Boban pogađa za 61:54, Banić realizira svoja slobodna bacanja na drugoj strani, 61:56, ali Roberson ubacuje koš, a zatim i bacanje za 64:56 minutu prije isteka utakmice.

Palčić pogađa tricu za Sonik 55 sekudni prije kraja, 64:59, a Jošić radi prekršaj na Vuciću koji realizira oba slobodna bacanja za 66:59.

Novi koš zabija Roberson 68:59, a Popić pogađa samo jedno slobodno za Zadrane te na semaforu stoji 68:60 i 31 sekunda do kraja utakmice tijekom kojih se rezultat nije mijenjao.