A-1 liga: Košarkašice Kvarnera upisale šestu pobjedu u nizu, 32 poena Monike Tomljenović

Petak, 14. studenog 2014. 22:41 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Trešnjevka - Kvarner 63:82 (11:23, 18:20, 12:22, 22:17).  Serija Riječanki 8:0 na otvaranju bila je zapravo najbolja najava onoga što slijedi

A-1 liga košarkašica, 6. kolo

TREŠNJEVA - KVARNER 63:82 (11:23, 18:20, 12:22, 22:17)

Dvorana 2 Doma sportova.  Gledatelja 100. Suci: Bojan Kruljac (Zagreb), Hrvoje Jurković (Zagreb), Matija Glavurdić (Zagreb).

TREŠNJEVKA: Rački 7 (2-2), Plavljanin 12 (3-4), Slošnjak 11 (4-4), Erjavec 2, Orešić, Bilić, Škara 13 (5-6),  Stojsavljević 8 (2-2), Kelava 5, Štirjan, Marić 5 (1-2).

KVARNER: Perić, Romih, Tomić 11 (3-5), Miletić 5 (5-6), Živadinović 9 (1-2), Kovačević 9 (2-2), Buretić, Hajdin 4 (2-2), Serdar 12 (4-5), Tomljenović 32 (10-11), Šimunović, Milković.

Slobodna bacanja: Trešnjevka 17-20, Kvarner 24-28. Trice: Trešnjevka 6-18, Kvarner 8-15.

Skokovi: Trešnjevka 32 (10), Kvarner 35 (9). Osobne pogreške: Trešnjevka 28, Kvarner 22.

Košarkašice Kvarnera nastavile su nizati pobjede, šestu u nizu upisale su na gostovanju protiv Trešnjevke. Uoči utakmice Damir Rajković, trener Kvarnera, najavio je da će ovo biti prvi ozbiljan ispit na gostovanju, a njegovo izabranice prošle su ga bez većih poteškoća. Odličnu utakmicu odigrala je Monika Tomljenović s 32 postignuta koša. Šut za dva bio je na 56 posto (5-9), dok je odlično gađala tricu i pogodila četiri od pet pokušaja (80 posto), te deset od 11 slobodnih bacanja (91 posto).

Podatak da domaćin u niti jednom trenutku nije bio u vodstvu zapravo sve govori. Serija Riječanki 8:0 na otvaranju bila je zapravo najbolja najava onoga što slijedi. U šestoj minuti Kvarner je imao plus 14 (4:18), a domaćin nikako nije uspijevao zaostatak smanjiti ispod deset poena.  To im je pošlo za rukom u 15. minuti (20:29), ali Kvarner je održavao prednost na 12 do 15 koševa prednosti.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu i dvije trice Monike Tomljenović Kvarner je prednost povećao na plus 22 (33:55). Gošćama je preostalo samo  zadržati koncentraciju i privesti utakmicu kraju.