A-1 liga košarkašica: Kvarner uvjerljiv protiv Broda na Savi uoči tjedna velikih derbija

Subota, 06. veljače 2016. 15:17 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 13. kola: Kvarner - Brod na Savi 88:50. Izabranice Damira Rajkovića nadaju se da će se pobjednička 'Brkica' s razglasa čuti i u srijedu nakon partije s Radivojem Koraćem u Regionalnoj ligi.

A-1 liga košarkašica - 13. kolo

KVARNER - BROD NA SAVI 88:50 (10:13, 25:14, 30:12, 23:11)

Dvorana Dinka Lukarića. Gledatelja 20.

Suci: Lea Lazarević, Andrej Sušanj i Aris Kovačić (svi Rijeka)

KVARNER: Perić, Romih 5, Miletić 25 (1-4), Marjanović 16, Blažević 15 (1-2), Buretić 2 (0-2), Zovko 6, Tomljenović, Šimunović 2, Šesnić 2, Šerić 15 (1-2)

BROD NA SAVI: Em. Poljac, Ed. Poljac 6, Lazić 17, Bertolović 5 (1-1), Slanček, L. Šarić, Bešter 4 (2-4), I. Šarić 16 (3-6), I. Rosandić 2, A. Rosandić.

Slobodna bacanja: Kvarner 3-10 Brod na Savi 6-11. Trice: Kvarner 3-17 Brod na Savi 6-17.

Skokovi: Kvarner 52 Brod na Savi 17. Izgubljene lopte: Kvarner 18 Brod na Savi 24

U nedostatku uspjeha Kvarnerovog omladinskog pogona ono malo zagriženih poklonika ženske košarke u Rijeci stiglo je pogledati novu pobjedu seniorskog sastava. Možda smo i pretjerali s brojkom gledatelja; nakon subotnjeg ručka na tribinama dvorane na Kozali bilo ih je petnaestak. Vidjeli su novu uvjerljivu pobjedu sastava Damira Rajkovića protiv Broda na Savi (88:50). Bilo je to jedanaesto riječko slavlje u A-1 ligi ove sezone, ali i svojevrsna generalna proba za utakmicu posljednjeg kola Regionalne Superlige protiv beogradskog Radivoja Koraća (srijeda, 18, Kozala).

Domaći trener Rajković posegnuo je za alternativnim rješenjima za današnju utakmicu pa su Barbara Perić i Monika Tomljenović odmarale, nešto je manju minutažu imala i Ivana Šimunović što se u prvom poluvremenu osjetilo u rezultatskom smislu. Naime, Brođanke su do sredine drugog perioda imale živu utakmicu (23:23).

Zanimljivo, Kvarner je u prvom poluvremenu praktički pogađao samo šuteve iz neposredne blizine koša. Prednost od sedam poena do velikog odmora stvorena je na bazi čak 29 skokova, od čega je 14 bilo napadačkih. Nije smetalo ni 0-8 za tricu, pa niti to što su gošće zabile čak pet trica iz trinaest pokušaja.

Najveće vodstvo gošće su imale u trinaestoj minuti (14:20), a u prvom dijelu četiri je njihove trice zabila Mihaela Lazić. Ipak, već u prve tri minute nastavka Kvarner radi 11:0, diže agresivnost u oba pravca uz dvije zabijene trice Ivane Šerić i odlazi na veliku prednost. Polovicom treće četvrtine već je bilo 54:30, a sve što je ušlo gošćama bilo je sadržano u petoj trici Lazićke.

Kvarner je do kraja treće četvrtine zabio skoro identičan broj poena kao u cijelom prvom poluvremenu. S razglasa su već tada Gustafi zapjevali 'Brkicu', pjesmu uz koju se i inače slave Kvarnerove pobjede u čast dvanaestog ovosezonskog A-1 slavlja. Izabranice Damira Rajkovića nadaju se da će se ista pjesma čuti i u srijedu kada s parketa odu zadovoljne nakon partije s Radivojem Koraćem. Pobjeda u tom slučaju znači plasman na završni turnir Regionalne lige. S druge strane, za tjedan dana u 14. kolu nacionalnog prvenstva slijedi novi veliki derbi s Medveščakom u Zagrebu.