A-1 liga košarkašica: Kvarner u završnici slomio Zadar za osmu pobjedu

Subota, 06. prosinca 2014. 22:57 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Zadar - Kvarner 59:62 (16:24, 12:11, 24:12, 7:15)

A-1 liga košarkašica

ZADAR - KVARNER 59:62

Utakmica 9. kola: Zadar - Kvarner 59:62 (16:24, 12:11, 24:12, 7:15). Suci: Mario Goleš (Šibenik), Ante Braica (Šibenik), Ante Bralić (Šibenik).

ZADAR: Štrmelj 6 (2-2), Radovičić, Erslan 9 (5-5), Marin 20 (7-10), Frakin, Nikpaj 9 (3-4), Erslan 10 (1-2), Dujić 2, Kalajžić, Dražević, Marošević 3 (1-2), Pavičić.

KVARNER: Perić 8 (3-4), Tomić, Miletić 7 (3-7), Živadinović 7 (5-6), Buretić, Hajdin, Serdar 13 (9-10), Tomljenović 23 (9-10), Šimunović, Miković 4 (2-2).

Slobodna bacanja: Zadar 19-25, Kvarner 31-39. Trice: Zadar 4-21, Kvarner 5-17.

Skokovi: Zadar 36 (8), Kvarner 46 (13). Osobne pogreške: Zadar 26, Kvarner 24.

Košarkašice Kvarnera ostvarile nastavile su stopostotan niz u prvenstvu upisavši osmu pobjedu. Riječke košarkašice ovoga puta imale su težak izazov u trećeplasiranoj ekipi Zadra.

Kvarner je utakmicu prelomio početkom posljednje četvrtine u koju je ušao s pet koševa zaostatka (52:47). Monika Tomljenović, koja je  23 poena bila najučinkovitija u gostujućim redovima, s dva slobodna bacanja počela je seriju 10:0 (52:57). Dvije minute nije pao koš, na ulazu u posljednje tri minute Erslan je pogodila za 54:57.

Ipak, Riječanke se koševima Živadinović i Serdar odvajaju na 54:61. Domaće košarkašice odgovaraju serijom 5:0 (59:61), ali utakmicu je slobodnim bacanjem zaključila Perić.