A-1 liga košarkašica: Kvarner pobijedio Split u posljednjoj prvenstvenoj utakmici

Subota, 05. travnja 2014. 22:49 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Kvarner - Split 71:55 (17:18, 22:13, 22:12, 10:12)

A-1 liga košarkašica

KVARNER - SPLIT 71:55

Utakmica 22. kola: Kvarner - Split 71:55 (17:18, 22:13, 22:12, 10:12). Gledatelja: 50. Suci: Alen Peris (Karlovac), Dalibor Lenac (Rijeka), Krunoslav Jukić (Duga Resa)

KVARNER: Perić 5, Božić 9 (2-2), Đikić 3, Mršić 4 (2-4), Kovačević 7 (3-4), Hajdin, Miličević 6, Toone 18 (4-5), Tomić 16 (4-4), Milković 2 (2-2), Marošević 1 (1-2).

SPLIT: Goleš 8 (2-2), Puljić 8 (4-8), DOmljanović, Zubak 8, Petrov 6 (2-2), Barać, Modrić 18 (9-9), Dedić 2, Pavić 5 (3-3), Čipčić.

Slobodna bacanja: Kvarner (18-23), Split (20-24). Trice: Kvarner (3-14), Split (5-23).

Skokovi: Kvarner 43 (10), Split 24 (3). Osobne pogreške: Kvarner 17, Split 18.

Košarkašice Kvarnera pobjedom nad Splitom zaključile su prvenstvo. Slavlje u posljednjem kolu izabranicama Gorana Šućurovića nije donijelo pomak na ljestvici, riječke košarkašice su sa šest pobjeda i 14 poraza sezonu okončale na devetom mjestu u konkurenciji 11 ekipa.

Riječanke su utakmicu protiv Splita riješile u drugoj i trećoj četvrtini koje su ukupno dobile s 19 koševa razlike. To je bilo dovoljno da se slomi gostujući sastav koji nije imao snage za povratak u posljednjih deset minuta.