Kvarner 2010 domaćim porazom od Jollyja okončao osnovni dio sezone

Utorak, 13. ožujka 2012. 18:49 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - Jolly 78:83 (17:19, 13:16, 15:28, 33:20). Momčad Aramisa Naglića doživjela je na Kozali 12. poraz sezone, te se sada okreće Ligi za ostanak

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 22. kola A-1 lige košarkaša: Kvarner 2010 - Jolly JBS 78:83 (17:19, 13:16, 15:28, 33:20). Gledatelja: 150.

KVARNER 2010: Lipovščak, Surina 7, Cinac 18, Legović 6, Širko 13, Češković, Pehar 2, Juričić 9, Kučan 2, Boban 10, Blajić 11.

JOLLY JBS:  Katura  22, VlaiĆ 4, Salamun 11, JosipoviĆ 5, Ross 6, Mrva 6, Režić, Vrlika 4, Gulam 2, Puljko 12, Vrsaljko 11, Grubišić.

Košarkaši Kvarnera 2010 porazom od šibenskog Jollyja u dvorani Dinko Lukarić na Kozali okončali su osnovni dio sezone. Riječane za desetak dana očekuje Liga za ostanak u kojoj će pokušati sačuvati prvoligaški status. Oslabljeni Naglićev sastav bez Šimovića i Češkovića nije imao nikakvih šansi pored odlične šibenske ekipe.

Šibenčani su odlično krenuli i nakon tri i pol minute poveli sa 7:0. Riječani su tada povezali redove i tricom Blajića sredinom prve dionice dolaze na samo - 1 (8:9). Krajem prve dionice Legović popravlja pokušaj Blajića i Riječane dovodi u egal (15:15). Drugu četvrtinu opet bolje otvaraju gosti i u 27. minuti koševima Puljka ponovo bježe na + 9 (24:33).

Riječani su prve tri minute nastavka ostali bez koša, pa Šibenčani serijom 7:0 koju okončava Katura u 23. minuti bježe na najvećih + 14 (30:44). Uskoro je već + 17 (33:50) nakon što je pažnji riječke obrane izmakao prošlogodišnji suigrač Hrvoje Puljko.  Domaćin se minutu i 15 sekundi prije kraja nakon trice Surine približio na - 5 (76:81), ali snage za potpuni preokret nije imao.