Liga za prvaka: Košarkaši Kvarnera 2010 protiv Alkara doživjeli šesti uzastopni poraz

Subota, 26. travnja 2014. 21:29 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Alkar - Kvarner 2010 75:56 (18:18, 19:16, 21:11, 17:11)

Liga za prvaka košarkaša, 7. kolo

ALKAR - KVARNER 2010 75:56

ALKAR: Mikulić 4, Vitali 16 (2), S. Modrić 5, Gaurina 7 (1), Žitko 25 (4), J. Boban 5 (2), Bilandžić, Župić 11 (1), Boban, Perajica 2, M. Modrić, Kanaet.

KVARNER 2010: Veljačić 4, Boban 4, Mustapić 14, Miličević, Širko 9 (2), Ćuić, Stipičić 11 (6), Čakarun 5 (3), Škifić, Šamanić, Krivec 9 (3).

Slobodna bacanja: Alkar (10-14), Kvarner 2010 (14-18). Trice: Alkar (5-11), Kvarner 2010 (4-16).

Skokovi: Alkar 27 (7), Kvarner 2010 23 (8).

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su na gostovanju u Sinju šesti uzastopni poraz u Ligi za prvaka. Domaći Alkar upisao je pak drugu pobjedu.

Riječani su dobro ušli u utakmicu vodstvom 8:2, 12:5. Domaćin je uzvratio serijom od sedam poena (12:12). Kvarner je održavao egal, košem Čakaruna u 14. minuti opet je prešao u vodstvo (24:25), a Mustapić je to začinio tricom.

Ipak, na drugoj strani na isti način odgovorio je Slavko Modrić, Kvarner je koševima Čakaruna s linije slobodnih bacanja stigao na pet poena prednosti (27:32). I onda je uslijedila serija Alkara 14:3 koja je domaćinu otvorila put prema pobjedi. Kvarner je sve teže držao priključak, domaćin je na odmor prije posljednje četvrtine otišao s plus 13 (58:45). Za goste nije bilo povratka.