Kvarner 2010 u Križevcima doživio prvi poraz u Ligi za ostanak

Srijeda, 04. travnja 2012. 19:59 Napisao  Luka Variola

Križevci - Kvarner 2010 82:74. Riječani su sasvim sazluženo poraženi budući da su jedino vodstvo imali u prvoj minuti utakmice (2:3)

Križevci - Kvarner 2010 82:74

Dvorana OŠ "Ljudevita Modeca". Utakmica 4. kola A-1 lige za ostanak: Križevci - Kvarner 2010 82:74 (24:13, 18:20, 18:16, 22:25). Gledatelja: 250.

KRIŽEVCI: Grgat 17, Mikulić 17, Hrkač 7, Gligora 14, Glavinić 8, Žitko 2, Zrnić 5, Serticć, Ćušek, Gaćeša 2, Buva 8, Svoboda 2.

KVARNER 2010: Češković 24, Cinac 15, Boban 9, Šimovic 10, Blajić 2, Pehar 4, Juričić 3, Surina 3, Kučan 2, Legović 2, Lipovščak.

Košarkaši Kvarnera 2010 u Križevcima su doživjeli prvi poraz u Ligi za ostanak. Nakon tri pobjede Naglićevi dečki prvi su puta "položili oružje". Domaćin je tijekom cijelog ogleda vodio, ne dopustivši riječkom sastavu da niti u jednom trenutku preuzme vodstvo.

Već nakon četiri minute igre bilo je + 6 (9:3). Osam minuta kasnije već je + 15 (28:13) nakon što je Svoboda prošao kroz poroznu riječku obranu i položio za veliko vodstvo. Kvarner 2010 odgovara 9:0 serijom, ali na odmor se ipak odlazi sa pristojnih + 9 za domaćina (42:33). U nastavku susreta Riječani niti u jednom trenutku nisu došli na manje od sedam koševa zaostatka, pa su Križevčani zasluženo stigli do važnih bodova. U redovima Kvarnera 2010 daleko najbolji bio je Matija Češković s 24 koša, a osim njega jedino je Cinac s 15 postignutih koševa bio na visini zadatka.