Kvarner 2010 u gostima kod VROS Darde doživio treći uzastopni poraz u Ligi za ostanak

Subota, 14. travnja 2012. 21:05 Napisao  Luka Variola

VROS Darda - Kvarner 2010 66:54. U trećem uzastopnom porazu Riječana mladi Antonio Boban s 14 koševa bio je jedina svjetla točka

VROS Darda - Kvarner 2010 66:54

Dvorana SD Darda. Utakmica 6. kola A-1 lige za ostanak: VROS Darda - Kvarner 2010 66:54 (14:6, 20:14, 14:16, 18:18). Gledatelja: 150.

VROS DARDA: Budimir 18, PanduriĆ 16, Bičvić 13, MilekoviĆ 8, Kordić 4, Mandić 2, Perajica 5, Vlaić, Čutuk, Kujundžić.

KVARNER 2010: Lipovščak, Blajić 8, Cinac 11, Legović 2, Širko, Česković, Šimovic 15, Pehar, Juričić 2, Surina 2, Boban 14, Kučan.

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su u Dardi treći uzastopni poraz u Ligi za ostanak. Nakon Križevčana i Dubrovčana, Naglićevim dečkima "mjeru" su uzeli i Baranjci, koji su lakše od očekivanog stigli do važnih bodova. Vodili su tijekom cijelog dvoboja, Riječani su se pet minuta prije kraja primakli na minus šest poena, ali je domaćin bez problema odbio daljnje riječke pokušaje. Kvarneraši su zbog dobre zalihe uoči početka lige i dalje u dobroj poziciji, ali se moraju trgnuti u posljednja četiri kola. Jedina svijetla točka u novom porazu je 14 koševa devetnaestogodišnjeg juniora Bobana.

Domaćin je odlično otvorio susret, serijom 9:2 koju u petoj minuti okončava Mandić. Riječani su se mučili u napadu u uvodnom dijelu, pokušaji su teško završavali poenima, pa je već u 16. minuti domaćin prvi puta stigao do dvoznamenkaste prednosti (26:16).

Niti to nije probudilo Riječane pa do odlaska na odmor Baranjci bježe na + 14 (34:20). Domaćin je u jednom trenutku pobjegao i na + 17, ali su Riječani u samoj završnici ipak donijeli malo dramatike. Pet minuta prije kraja nakon polaganja Cinca dolaze na samo minus šest (52:46). I tu su stali. Domaćin odgovara 10:2 serijom i otklanja sve dileme oko pitanja pobjednika.