Kvarner 2010 - Križevci 82:67, Riječani prekinuli niz od dva poraza

Subota, 04. veljače 2012. 23:06 Napisao  Marko Babić

Utakmica 16. kola A-1 lige košarkaša: Kvarner 2010 - Križevci 82:67 (20:22, 23:19, 14:6, 25:20). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 350. Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Tomislav Prpić (Zagreb), Denis Hadžić (Pula).

KVARNER 2010: Češković 26 (4-6), Blajić 15 (3-4), Kučan, Šimović 10, Surina 2, Juričić 8, Cinac 12 (2-4), Pehar 5 (1-2), Boban, Legović 4, Širko, Lipovšćak.

KRIŽEVCI: Glavinić 4, Ivandić, Gligora 13 (3-5), Sertić 3, Čusek, Žitko 15 (3-3), Hrkač 2, Mikulić, Buva 7, Svoboda 6 (2-2), Zrnić, Grgat 17 (7-8).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 10 (16), Križevci 15 (18). Trice: Kvarner 2010 10 (30), Križevci 8 (24). Skokovi: Kvarner 2010 22 (8), Križevci 18 (4).

Košarkaši Kvarnera 2010 u subotu navečer pobijedili su Križevce 82:67 i tako su prekinuli niz od dva poraza ujedno uzvrativši suparnicima za poraz u prvom dijelu prvenstva. Kvarneraši su još jednom pokazali da se odlično osjećaju na domaćem parketu iako su na poluvrijeme otišli sa prednošću od dva poena.

Teo Simović postigao je prvi koš na utakmici za vodstvo Kvarnera 2:0, nakon čega su gosti preuzeli kontrolu nad rezultatom. Riječani su prednost vratili tek u 12. minuti nakon trice Matije Češkovića za 25:24. Inače, Riječani su poluvrijeme završili serijom 5:0 preokrenuvši zaostatak 38:41.

Drugo poluvrijeme izabranici Aramisa Naglića otvorili su serijom 6:0, te sjajnom igrom u obrani tako da gosti čak sedam minuta nisu uspjeli postići koš. Nakon trice Matea Jurčića Kvarner je pobjegao na 57:44 i domaćin je nastavivši s dobrom igrom bez većeg problema došao do nova dva boda.