DOIGRAVANJE ZA PREMIJER LIGU

Kvarner 2010 pobijedio Osječane u trećoj utakmici

Utorak, 30. travnja 2024. 19:45 Napisao/la  SC

Kvarner 2010 utakmicu riješio do odmora, Vrijednosnice Osijek nakon prvoga poluvremena svedene na 31 poen

Treća utakmica doigravanja za prvaka Prve HRL - Jug

KVARNER 2010 - VRIJEDNOSNICE OSIJEK 90:72 (25:12, 29:19, 17:23, 19:18)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 800

Suci: Denis Hadžić, Josip Jurčević, Roko Hordov

Kvarner 2010 je postao premijerligaš!

U trećoj utakmici doigravanja za prvaka, košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su na Kozali momčad Vrijednosnice Osijek i postali prvaci Prve HKL čime se riječki klub nakon sedam godina vratio u Premijer ligu.

Trebalo je momčadi Kvarnera 2010 oko šest minuta zagrijavanja da počne igrati košarku koja slovi natjecateljskom!

Zadnje četiri minute prve dionice Riječani su ubrzali povratnu trku i pojačali agresivnost u obrani na +2 (13:11), Osječani više nisu imali prilike za tranzicije, na postavljenu riječku obranu nisu imali prilike za otvorene šuteve, pod riječkim obručom stisnuli su se igrači u bijelim dresovima.

Uslijedila je riječka serija 9:0 pretežito šutevima izvana, 2:32 minute prije (22:11) kraja prve dionice vjerojatno je i Osječanima postalo jasno na koji će način Kvarner 2010 postati premijerligaš.

Još četiri minute druge dionice održavali su Riječani snažni pritisak u obrani, tada su Osječani prvi put u tranziciji uspjeli položiti loptu (Budimir) za -15 (30:15).

Kada igraš takvu obranu, imaš pravo na promašaje, a onda se u pravilu ruke opuste!

Zaredale su tri uzastopne riječke trice (Jelenković, Marinelli, Bile Chudier), kako je raslo samopouzdanje, rasla je riječka prednost.

Budući da su Vrijednosnice Osijek nakon prvoga poluvremena svedene na 31 poen, neupućeni bi se gledatelj na Kozali sigurno zapitao kako je ovakva osječka momčad mogla triput ove sezone pobijediti Kvarner 2010!?

Početkom drugoga dijela mogao se naslutiti odgovor!

Igrači Kvarnera 2010 kao da su naglašenu agresivnost zaboravili u svlačionici, pa je osječka momčad uspostavila brzi protok lopte, počeli su gosti koristiti rupe u riječkoj obrani.

Riječka je momčad uočljivo izgubila ritam i balans, ali nije izgubila pojedinačnu kvalitetu.

Marijan Čakarun u trećoj dionici pokazao je klasu više i poveo momčad prema Premijer ligi.

Osim što je cijelu utakmicu dominirao pod koševima, ispalo je da je u trećoj četvrtini više od šest minuta sam u napadu igrao protiv Osječana, postigao je 7 uzastopnih poena prije nego što je Marinelli realizirao dva slobodna bacanja (63:49).

Ubacio je Čakarun 11 od ukupno 17 poena u trećoj dionici i time održao prednost od +17 (71:54) na ulasku u zadnju četvrtinu.

Jasno je Osječanima bilo da toliku prednost za deset minuta neće moći nadoknaditi, pošteno su odradili do kraja utakmicu koju su izgubili u prvom dijelu.

Rutinski su novi premijerligaši priveli utakmicu kraju, na kraju je Bile Chudier atraktivnim zakucavanjem i blokadom uspio iznuditi aplauze i skandiranje imena kluba koji se vratio u hrvatsku elitu.