Kvarner 2010 poražen od Cibone u utakmici četvrtfinala završnice kupa

Srijeda, 14. veljače 2024. 18:59 Napisao/la  SC

Riječani prvi dio utakmice energetski odigrali na iznimno visokoj razini, Toni Jelenković ostvario sjajni učinak

Marijan Čakarun i Domagoj Vuković, rođeni Riječanin
Marijan Čakarun i Domagoj Vuković, rođeni Riječanin Foto: HKS

Utakmica četvrtine finala Kupa Krešimira Ćosić

KVARNER 2010 - CIBONA 67:82 (20:19, 11:16, 11:27, 25:20)

Mala dvorana KK Split. Gledatelja 150

Suci: Franko Gracin, Josip Mikulić, Frane Mjeda

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su poraz (67:82) od Cibone u utakmici četvrtfinala završnice kupa u Splitu!

Iako pozitivan rezultat u utakmici protiv premijeligaša slavne tradicije nije mogao bio imperativ, nakon što su prvi dio utakmice energetski odigrali na iznimno visokoj razini, u drugom dijelu utakmice Riječani su zakazali nastupom, a još više pristupom.

Paolo Marinelli ozlijedio je zglob nakon 2:46 minute, više nije ulazio u igru.

Ostala je riječka momčad bez ponajboljega igrača na početku utakmice, što nije naštetilo pozitivnoj energiji.

Toni Jelenković odigrao je vrhunski do odmora, za 14:32 minuta postigao je čak 19 poena, trice je gađao 7/9 uz napomenu da je obadva promašaja isforsirao istekom vremena.

Uz dva atraktivna polaganja (2/2) ostvario je sjajni statistički učinak, u prvoj donici trice je gađao 4/4, zadnju je pogodio sa zvukom sirene.

Marijan Čakarun iskazao je visoku klasu, dominirao je snagom i zajedno s Jelenkovićem predvodio agresivnu riječku momčad, koja je nakon tri minute druge četvrtine vodila +5 (25:20).

Da nakon 4:32 minute u drugoj četvrtini Jelenković nije morao odmoriti zbog tri osobne pogreške, tko zna bi li Cibona stekla prednost do odmora (35:31).

Početkom drugoga poluvremena Cibona je iskoristila prednost u visini (ukupno 11/5 skokovi u napadu), podignula je zagrebačka momčad agresivnost u obrani što ne može biti opravdanje za čak sedam promašaja Riječana zaredom (Jelenković3x, Zelanto 3x, Vujasinović). Jelenković je potpuno ispao iz ritma, promašio je oba slobodna bacanja.

Cibona je serijom 10:0 prelomila utakmicu, tek nakon 4:51 minute Vujasinović je s linije slobodnih bacanja postigao prve poene za Riječane (33:45).

Uspjela je Cibona zaustaviti Jelenkovića i Čakaruna, riječka momčad više nije bila energetski kadra parirati jačem i bržem protivniku, koji je nakon sedam minuta treće dionice stekao prednost +20 (55:35).

Sve što se do kraja utakmice događalo nakon toga spada u obostrano odrađivanje utakmice.

Koliko god je Kvarner 2010 ovisio od učinka dvojice igrača (Jelenković, Čakarun), Cibona je pobijedila ponajviše zahvaljujući učinku trojice igrača (Radovčić 28, Perasović 20, Vuković 17), koji su u prvom dijelu zajedno postignuli samo 22 poena (Radovčić 10, Vuković 8, Perasović 4) zbog puno agresivnije riječke igre.