Nedjelja, 04. svibnja 2014. 19:39 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 9. kola: Kvarner 2010 - Zagreb 81:65 (20:20, 24:20, 16:13, 21:12)

A-1 košarkaška Liga za prvaka - 9. kolo

KVARNER 2010 - ZAGREB 81:65 (20:20, 24:20, 16:13, 21:12)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 300.

Suci: Josip Radojković (Split), Mario Goleš (Šibenik) i Leo Roglić (Split)

KVARNER 2010: Veljačić 6 (1-2), Čakarun 13 (6-10), Boban 29 (4-6), Škifić 13, Šamanić, Krivec 11 (4-6), Širko 2 (1-4), MIličević 2, Mustapić 5, Čuić

ZAGREB: Šarac 7 (2-4), Segarić 3, Halilović 16 (8-14), Mileković 2 (0-1), Brnas 8, Sertić, Novačić 14 (4-6), Milatić, Blajić 5, Dojkić 2, Marčinković 8 (2-5), Madunić

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 8-13 Zagreb 9-13. Trice: Kvarner 2010 9-25 Zagreb 6-21

Skokovi: Kvarner 2010 33 Zagreb 23. Osobne pogreške: Kvarner 2010 19 Zagreb 20.

U sudaru dvaju izjednačenih momčadi s minimalnom prednošću izborenom u posljednjih devedeset sekundi na veliki odmor otišao je domaći sastav pod palicom Vladimira Anzulovića. Iako nije po njih krenulo na najbolji mogući način. Dvjema uvodnim tricama Šarca i Novačića, jedinog igrača s dvoznamenkastim brojem ubačaja na poluvremenu, Zagreba je poveo 6:0, no poništili su to Boban i Veljačić. Od otg trenutka  utakmica je ušla u izjednačene vode, niti jedna momčad nije imala vodstvo veće od tri koša sve do spomenutog Kvarnerovog odmaka na koncu poluvremena. Nakon dvije Zagrebove, dvije trice stavili su i domaći košarkaši. Uz Veljačića zabio je i Boban, a do poluvremena tek je jednu dodao mladi Mustapić za poravnanje na 34:34.

Uz izjednačenu igru u prvom poluvremenu moglo se vidjeti i nekoliko atraktivnih zakucavanja (Boban, dvaput Čakarun), ali i čak trinaeset pokušaja Zagreba s linije za tri poena. Kvarnerova obrana kojom je dobro dirigirao Čakarun koncentrirala se usko, pa su Novačić i društvo zabili šest trica. Kvarner je koristio dodatna bacanja, imao čak osam napadačkih skokova, a iz tih statističkih podataka i proizlazi prednost domaćina.

Domaći su ubačajima Kriveca držali prednost s predaha, na ruku im je išla i četvrta osobna pogreška Milekovića, vrlo važne obrambene karike. Novačić je izgubio tricašku preciznost promašivši dva vanjska šuta, a u probleme s osobnim pogreška upao je Širko, koji je uz Mustapića imao tri faula.  Trebalo je proći šest i pol minuta u nastavku susreta da Boban zabije svoju drugu tricu za 51:45, a nakon Marčinkovićevog ubačaja uslijedila je i druga. Dva vezana ubačaja za tri poena dovela su Kvarner na dotada najveću prednost od sedam koševa, ubrzo je ista i povećana za još jedan, ubačajem kapetana Škifića iz slobodnog bacanja. Budi se i Zagreb, pa tricu stavlja Šarac, pa onda ponovno Boban. Treći put, osamnaesti poen za 58:49. Morao je ubrzo mladi krilni centar napustiti igru zbog treće osobne pogreške, dogodilo se to na isteku treće četvrtine. Kvarner je uoči posljednjih deset minuta imao kapitalnih sedam koševa prednosti ubačajem Škifića sa sirenom.

Domaćin se svojski trudio, ali i izborio za drugu pobjedu u devet nastupa u Ligi za prvaka. Boban je svojim dvadesetim poenom postavio na 64:55, ni trkački odličan Zagreb nije mogao kroz obrambeni bedem na jednostavan način, pa su na koncu bodovi ostali u Rijeci. Prednost je pet minuta prije kraja narasla do dvanaest koševa, polaganjima Kriveca i Čakaruna i novom, četvrtom Bobanovom tricom. Dodao je Boban još tri, stavio dvadeset i devet koševa, a završni čavao u lijes stavio je mladi Miličević za velikih 81:65. Kvarner je napravio dobar posao, u postavi i dalje bez ozljeđenih Stipčića i Salamuna, neugodno je na koljeno pao Škifić u drugoj četvrtini, ali završilo je i više nego uspješno.