Subota, 16. svibnja 2015. 19:47 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 13. kola: Kvarner 2010 - Cibona 71:88 (14:15, 19:26, 24:28, 14:19)

A-1 košarkaška liga za prvaka - 13. kolo

KVARNER 2010 - CIBONA 71:88 (14:15, 19:26, 24:28, 14:19)

Centar Zamet. Gledatelja 300

Suci: Siniša Herceg (Zabok), Martin Vulić (Zadar) i Mario Goleš (Šibenik)

KVARNER 2010: Veljačić, Čakarun 18 (4-8), Jambrović 3 (3-6), Ferenčić 2, Cinac 22 (2-2), Kučan 4 (2-2), Konjević 9, Miličević, Olivari, Kalpić, Šamanić 8, Štemberger 5

CIBONA: Krušlin 8 (1-2), Skokna, Rozić 11 (1-2), Jagodić-Kuridža 21 (7-8), Slavica, Popić, Siriščević 10, Zubac, Žižić 26 (8-8), Gabrić 7, Ilievski 5

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 11-18 Cibona 17-20. Trice: Kvarner 2010 6-18 Cibona 5-17

Skokovi: Kvarner 2010 31 Cibona 30. Osobne pogreške: Kvarner 2010 23 Cibona 21

Bez dva igrača u rosteru (Veljačić, Stipčić) Riječani su dobro parirali Ciboni u posljednjem domaćem susretu ove sezone. Nije on imao ni za jednu momčad gotovo ikakvog rezultatskog značaja, Ciboni je bilo važno pobijediti i očuvati ritam tjedan uoči početka doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, koje je Kvarneru izmaklo u tjednima iza, kada su zaredali porazi od Alkara, Zaboka i Šibenika, koji su Zagreb i Zadar promovirali među prva četiri.

Cibona je susret otvorila s 11:4 do pete minute, Riječani su to ubrzo vratili koševima Štembergera, Cinca i Šamanića držeći pritom prvu četvrtinu u sferi izjednačenosti. Iskoristili su domaći igrači bonus vrlo brzo, išlo je to na ruku gostima koji su preko Jagodića-Kuridže i Žižića dominirali u igri pod košem. Teško je bilo Cincu, Čakarunu, poslje njih Jamborivću i Kučanu nositi ih na leđima, otud je uglavnom i nastala prednost s kojom su vukovi s Tuškanca otišli natrag put metropole.

Iako se kroz prvo poluvrijeme dogodila tek po jedna trica sa svake strane (Štemberger, Sirišćević), kasnije je to preraslo u solidno šutersko izdanje s obje strane. Šest riječkih i pet gostujućih trica gosti su bolje kapitalizirali pod koševima gdje je Kvarner imao i podosta problema s prekršajima. Dugo su s četiri osobne igrali Čakarun i Kalpić, predugo da bi se neutraliziralo Žižića, najboljeg strijelca utakmice.

Cibona se postepeno odvajala, s osam koševa prednosti otišli su Zagrepčani na poluvrijeme, završilo je košem juniora Davida Ferenčića koji je označio sedamnaest poena zaostatka. Riječani utakmicu zadnjeg kola igraju u srijedu od 20 sati protiv Zadra na Višnjiku.