Subota, 25. listopada 2014. 19:36 Napisao  Marko Babić

Utakmica 3. kola: Kvarner - Slavonski Brod 92:82 (23:14, 27:26, 24:16, 18:26)

A-1 liga košarkaša, 4. kolo

KVARNER - SLAVONSKI BROD 92:82 (23:14, 27:26, 24:16, 18:26)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 250.

KVARNER 2010: Stipčić 12, Veljačić 16 (2-2), Čakarun 20 (2-2), Cinac 22 (3-4), Šamanić 3, Konjević 4 (1-2),  Štemberger 10 (5-6), Miličević 3 (1-2), Vidmar, Kučan, Olivari, Jambrović

SLAVONSKI BROD: Tokić, Kljaić 15 (7-7), Čelebija 12 (4-5), Živković, Šamija, Kraljić 7 (1-1), Ćubela 7, Cvitanović 2, Krstanović 20 (4-9), Jukić, Karlović, Vučić 19 (3-4).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 14-18, Slavonski Brod 19-26. Trice: Kvarner 2010 8-22, Slavonski Brod 3-18.

Skokovi: Kvarner 2010 28 (4), Slavonski Brod 25 (10). Osobne pogreške: Kvarner 2010 29, Slavonski Brod 21.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobijedili su Slavonski Brod i upisali treću pobjedu u isto toliko nastupa ove sezone. Riječani u niti jednom trenutku nisu dopustili gostima da uopće pomisle da će u dvorani Dinko Lukarić stići do bodova. Osim početnog vodstva (0:2), gosti više nisu bili u rezultatskom plusu. Tricom Veljačića Kvarner je nakon tri i pol minute imao vodstvo,  a nakon efektnog koša Stipčića i dodavanja Čakaruna stigao je do 9:2. Kada je na sve to Stipčić nadogradio tricu (15:6) činilo se da bi gosti mogli brzo kapitulirati. Kvarner je na kraju pve četvrtine imao devet koševa prednosti (23:14). Drugu četvrtinu otvorio je Štemberger tricom, ali onda su s probudili i gosti iz Slavonskog Broda i idućih nekoliko minuta dobili 13:7, te nakon slobodnog bacanja Čelebije vratili su se u igru (29:33). U završnici je Kvarner povukao Marijan Čakarun koji je u posljednjih nekoliko minuta postigao 11 poena. Kod vodstva domaćina 44:35 suci su domaćoj klupi dosudili tehničku pogrešku, najvjerojatnije zbog gestikulacija upućenih prema njima. Gosti su stigli na 40:46, ali je Čakarun s četiri poena vratio domaćinu dvoznamenkastu prednost.

Kvarner je prvih pet minuta treće četvrtine uglavnom održavao prednost, poneka pogreška nije previše utjecala budući da gosti nisu imali previše rješenja niti ideje u napadu. Nakon trice Kraljića za 51:60, uslijedila je serija domaćin 10:0 u koju je Dino Cinac ugradio sedam koševa, a Veljačić je dodao tricu za velikih plus 19 (70:51) koji su nakon koša Stipčića narasli na plus 20 (74:54). Preostalo je odigrati još deset minuta u kojima je odnos snaga na parketu ostao identičan kao i u prvih 30 minuta, gosti su samo uljepšali poraz.