A-1 liga košarkaša: Kvarner slavio u Križevcima i prekinuo niz od tri poraza

Subota, 22. veljače 2014. 22:35 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Križevci - Kvarner 2010 72:80 (17:25, 21:21, 15:18, 19:16)

A-1 liga košarkaša

KRIŽEVCI - KVARNER 2010 72:80

Utakmica 15. kola: Križevci - Kvarner 2010 72:80 (17:25, 21:21, 15:18, 19:16). Gradska dvorana. Gledatelja: 225. Nikola Perlić (Velika Gorica), Tomislav Petrović (Zagreb), Bojan Kruljac (Zagreb)

KRIŽEVCI: Konjević 7 (2-4), Matoić 6 (3-4), Palac, Marković, Čusek 2, Fodor 16 (3-4), Kapelari, Prstec, Maslić 8 (0-1), Jurjević 6 (0-2), Jakoliš 21 (7-8), Kapusta 6 (2-2).

KVARNER 2010: Stipčić 7 (4-4),  Veljačić, Čakarun 2, Salamun 7 (2-2), Boban, Škifić 21 (12-12), Šamanić 11 (0-2), Krivec 10 (8-8), Širko 15 (4-4), Miličević, Mustapić 7 (1-1), Koljanin.

Slobodna bacanja: Križevci (17-25), Kvarner 2010 (31-33). Trice: Križevci (5-14), Kvarner 2010 (9-25).

Skokovi: Križevci 14 (3), Kvarner 2010 28 (6). Osobne pogreške: Križevci 27, Kvarner 2010 25.

Košarkaši Kvarnera 2010 slavili su na gostovanju u Križevcima i tako su prekinuli niz od tri poraza. Riječani su tako ujedno ostali u utrci za Ligu za prvaka. Riječki košarkaši dobro su otvorili utakmicu vodstvom 5:0 koje je dalo naslutiti da bi izabranici Vladimira Anzulovića mogli doći do važne pobjede. Škifić je zabio dva slobodna bacanja u osmoj minuti za 11 koševa prednosti (10:21).

Uslijedio je manji pad, domaćin je u četiri minute stigao na tri koša zaostatka (22:25), a u 14. minuti tricom Konjevića zaostatak je bio minimalan (29:30). Ali Kvarner je držao prednost, nije dao domaćinu da preuzme kontrolu nad rezultatom, te je kvalitetnom završnicom osigurao osam poena prednosti na poluvremenu (38:46).

S dva slobodna bacanja Škifića Kvarner je pobjegao na plus 15 (41:56), a trica Šamanića povrdila je da će ovo biti večer gostiju. Kvarner je u 32. minuti imao vodstvo 54:66, a onda je uslijedila serija domaćina 10:0! Škifić je tada s  pet poena vratio mirnoću gostima spriječivši neizvjesnu završnicu.