A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 pobjedom osigurao Ligu za prvaka

Subota, 15. ožujka 2014. 22:34 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Slavonski Brod - Kvarner 2010 74:82 (22:21, 18:25, 21:18, 13:18)

A-1 liga košarkaša

SLAVONSKI BROD - KVARNER 2010 74:82

Utakmica 17. kola: Slavonski Brod - Kvarner 2010 74:82 (22:21, 18:25, 21:18, 13:18). Gradska dvorana. Suci: Hrvoje  Muhvić (Zagreb), Alan Blašković (Križevci), Živko Mirilović (Karlovac).

SLAVONSKI BROD: Kljaić, Ćosić 15, Živković 13, Šamija, Blažević, Galić 2, Trepalovac 24, Mat. Karlović 6, Šango 3, Mar. Karlović 11, Grgić, Šebalj.

KVARNER 2010: Stipčić 2, Veljačić, Čakarun 23, Salamun 5, Boban, Škifić 15, Šamanić 5, Krivec 14, Širko 12  Miličević, Mustapić 3, Ćuić 3.

Slobodna bacanja: Slavonski Brod (9-14), Kvarner 2010 (13-16). Trice: Slavonski Brod (7-22), Kvarner 2010 (7-19).

Skokovi: Slavonski Brod 17 (3), Kvarner 2010 32 (8). Osobne pogreške: Slavonski Brod 19, Kvarner 2010 23.

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su vrijednu pobjedu na gostovanju u Slavonskom Brodu kojom su osigurali Ligu za prvaka. Naime, i u slučaju poraza od VROS Darde, te pobjeda Zaboka i Jolly JBS-a, Šibeničani i Riječani imaju bolji omjer od Zaboka.

Preduvjet je za slavlje bilo je vratiti se iz Slavonskog Broda s pobjedom što su riječki košarkaši i napravili. Kvarner je utakmicu otvorio vodstvom 10:3. Riječani su uspijevali ostajati u rezultatskom plusu sve do 10. minute kada je Živković pogodio za 22:21.

Kvarner se ubrzo vratio u vodstvo tricom Škifića (26:29). Riječani nisu uspijevali napraviti osjetniju prednost, Čakarun je na otvaranju drugog poluvremena prvi put donio dvoznamenkastu prednost (40:50). Slavonski Brod brzo je prepolovio zaostatk i nastavio lov. Ćosić je pogodio dva slobodna za 55:55, a Živković je sa šest poena donio 61:57. Krivec je uzvratio s pet poena za 61:62.

Završnica je ponudila neizvjesnot, domaćin je sedam minuta prije kraja vodio 70:66, gosti su uzvratili serijom 8:0 koja je usmjerila utakmicu. Domaćin je u posljednjih sedam minuta postigao samo četiri koša i Riječani su ubrzo mogli slaviti novu pobjedu.