A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Riječani prekratki u produžetku na Baldekinu

Subota, 07. veljače 2015. 20:57 Napisao/la  SC

Susret 17. kola: GKK Šibenik - Kvarner 2010 106:101 (26:24, 10:21, 29.18, 24:26, 17:12).

A-1 liga košarkaša - 17. kolo

GKK ŠIBENIK - KVARNER 2010 106:101 (26:24, 10:21, 29:18, 24:26, 17:12)

Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 1.000

Suci: Josip Radojković (Split), Damir Basarić (Split) i Živko Mirilović (Karlovac)

GKK ŠIBENIK: Badžim 10 (1-2), Andabaka, Mišić, Bašić 27 (4-6), Blaće, Marciuš 20 (2-2), Španja 4 (1-2), Šamadan 17 (2-4), Petani 3 (3-3), Turkyilmaz 14 (2-6), Vrkić, Junaković 11 (5-9)

KVARNER 2010: Stipčić 7 (1-1), Veljačić 26 (2-3), Čakarun 25 (3-6), Jambrović 5 (1-1), Cinac 14 (6-7), Kučan 2 (2-2), Konjević 6 (2-2), Miličević 7 (1-2), Olivari 2 (2-4), Jurković, Šamanić, Štemberger 7 (2-2)

Slobodna bacanja: GKK Šibenik 20-34 Kvarner 2010 22-30. Trice: GKK Šibenik 14-36 Kvarner 2010 5-26.

Skokovi: GKK Šibenik 36 Kvarner 2010 36. Osobne pogreške: GKK Šibenik 27 Kvarner 2010 34

U šibenskom trileru domaćin je slavio u produžetku. Iako je Kvarner 2010 bio blizu velike pobjede, domaćinu je ipak valjalo stisnuti ruku. Na punom Baldekinu viđeno je čak 207 koševa, ali i četvrti riječki poraz ove sezone.

Počelo je tricom Siniše Štembergera, jednom od tek tri Kvarnerove u prvom poluvremenu. Na prepunom Baldekinu Riječani su dobro otvorili susret poveli i sa 6:4 košem Čakaruna, no domaći se brzo sabiru i rade mini-seriju 6:0 koševima Marciuša i Badžima. U šestoj minuti Bašić veže dvije trice i odvodio domaćine na 18:10, imali su Šibenčani i 26:16, činilo se da će utakmica već tada biti prelomljena, no nije bilo tako. Cinac je postigao šest koševa iz jednakog broja slobodnih bacanja, položio je u međuvremenu i Veljačić pa je rezultata prvog dijela bio 26:24.

Odigrao je Kvarner 2010 potom jednu od ponajboljih četvrtina ove sezone. Šibenik je postigao tek deset koševa, riječka je momčad do poluvremena imala velikih devet koševa prednosti. Kvarner je u vodstvo došao odmah na početku drugog perioda Veljačićevim dvijema tricama (26:30), povećava ga Stipčić. na 30:37 realiziranim košem i dodatnim bacanjem. Šibenčani se primiču Badžimovom tricom, no Miličević i Čakarun postavljaju na 33:43. Najveću prednost Kvarner je imao minutu prije kraja poluvremena kada je Konjević zabio za 33:45, Šamadan je tricom ublažio zaostatak svoje momčadi na velikom odmoru.

Obrnuto proporcionalnu treću četvrtinu imala je riječka momčad, domaćin je uoči posljednjih deset minuta i završnog trilera imao dva koša viška. Veljačić je zabio za 39:47, krenulo je tada međusobno natjecanje Veljačića i Marciuša na drugoj strani koje je završeno tricom riječkog razigravača (43.50). Poništava je Bašić, a Šibenčani na samo koš zaostatka dolaze u 24. minuti kada Turkyilmaz i Junaković postavljaju na 52:53. Kvarner međutim, ne ispušta vodstvo iz ruku sve do kraja trećeg perioda. Badžim zabija za 62:61, što ubrzo zatim povećava Šamadan svojom tricom.

U posljednjih deset minuta može stati sve ono najbolje i najzanimljivije što u ovom trenutku može ponuditi hrvatska košarka u A-1 ligi. Šibenski junak Bašić stavlja tricu za 68.63, bila je to jedna od njegovih sedam ubačenih trica na susrtu. Čakarun potom radi vlastitu seriju 0-6, poništava je Šamadan tricom (71.69). Riječani vode tricom Veljačića (74:76), u posljednjih pet minuta ušlo se s pet Jambrovićevih ubačaja (76:81). Junaković i Španja smanjuju na 82:83, u posljednju minutu ulazi se izjednačeno nakon čega počinje triler. Veljačić i Kučan iz slobodnih bacanja nose Riječanima prednost od tri koša, nakon čega Bašić promašuje tricu, a Čakarun s druge strane oba slobodna bacanja. Cinac upisiuje blokadu a zatim Štemberger dvije tehničke pogreške što Šibenčani ponovno ne uspjevaju kapitalizirati. Šamadan je promašio oba slobodna bacanja, ali je Bašić zabio tricu za konačnih 89:89 u posljednjem napadu regularnog dijela susreta.

Kvarner je ostao za pet koševa kratak u produžetku. Bašić je napravio seriju 5-0 na početku, prednost su održavali koševima Šamadana. Pokušaje prijetnji zaustavljali su visoki igrači Šibenika, točku na i stavio je Bašić s dva ubačena slobodna bacanja. Na Baldekinu je Kvarner 2010 bio blizu velike pobjede, u produžetku je ipak slavila smirenija i pribranija momčad. Riječani su imali velikih problema s prekršajima, po pet su ih imali Štemberger, Stipčić, Miličević, Cinac i Čakarun, a na šibenskih četrnaest trica ubacili su samo pet. Za tjedan dana na Kozalu stiže Zagreb uoči završnice Kupa Krešimira Ćosića.