Liburnia Cup: Košarkaši Cibone iznenadili Željka Obradovića, Partizan poražen

Srijeda, 01. rujna 2021. 21:54 Napisao/la  SC

Košarkaši Cibone pobijedili su Partizan 71:64, zagrebačka momčad iskoristila je loš napadački dan suparnika i napravila najveće iznenađenje Liburnia Cupa

Željko Obradović

Košarkaši Cibone igrat će u petak (20 sati) protiv momčadi iz Pesara u finalu prvog Adriatic Cupa u košarci, Cibosi su plasman u finale izborili napravivši u drugoj utakmici turnira veliko iznenađenje pobijedivši favorizirani Partizan Željka Obradovića 71:64.

Partizan i Cedevita Olimpija tako će umjesto u očekivanom finalu, igrati utakmicu za treće mjesto u petak od 17 sati.

Košarkaši Cibone odlično su iskoristili nešto lošije otvaranje Partizana pa su na prvi predah otišli s prednošću od čak 11 poena (22:11).

Zagrepčani su se odvojili u posljednje tri minute prve dionice, trima vezanim tricama (Prkačin, Gnjidić, Reuvers) otišli su prvo na 16:9, a onda preko Gegića i Nakića došli do osjetne prednosti.

Željko Obradović kao i inače dosta je rotirao na samom počektu utakmice, najtrofejniji europski trener sigurno nije bio zadovoljan onim što su njegovi košarkaši pokazali na otvaranju, budući da su  Beograđani nakon deset minuta igre imali čak osam izgubljenih lopti vodstvo Cibone moglo je biti i izraženije.

I u drugu četvrtinu košarkaši Cibone ušli su jako kvalitetno, u 16. minuti imali su najveću prednost (34:22) na utakmici, ali u samoj završnici ipak je koncentracija počela popuštati pa je momčad Partizana ipak uspjela uhvatiti priključak i zaostatak svesti praktički na minimum (36:33).

Begograđani su drugu dionicu završili serijom 9:0, u istom su ritmu nastavili i nakon povratka na teren pa su ukupno serijom 16:0 preuzeli prednost (40:36).

Cibonin post u nastavku nakon punih pet minuta igre prekinuo je Drežnjak, tricom Majcunića i Vildoze Zagrepčani su uhvatili priključak i ponovo poveli, a budući da je izostala očekivana reakcija suparničke momčadi, koja u svojim redovima nije imala niti jednog napadački ekstra raspoloženog igrača put ka velikom iznenađenju bio je otvoren.

Velike zasluge pripadaju i centru Brankoviću, s pet vezanih poena i blokadom pet minuta prije kraja odveo je Zagrepčane na plus devet (57:48).

Tricom Moorea tri minute prije kraja Partizan je došao na minus šest (60:54), novom tricom Zagorca 2:20 minuta prije kraja došli su i na minus četiri (61:57), ali je momčad trenera Vladimira Jovanovića znalački održala prednost preko Prkačina i jako dobrog Neta Reuversa pa su u posljednje dvije minute ušli s osam poena prednosti (65:57).

Četrdesetak sekundi prije kraja Avramović je novom tricom vratio tračak nade za Obradovićevu momčad (65:62), ali je novom tricom Vildoze dvanaeset sekudni prije kraja Cibona potvrdila pobjedu i veliko izenanađenje turnira.

Prva imena kod Cibone bili su Reuvers i Branković sa po 13 poena, Madar je sa 11 poena bio vodeći strijelac Partizana.