Košarkaši AO Škrljeva poraženi u prvoj utakmici, Cedevita Junior preokrenula

Utorak, 24. kolovoza 2021. 21:23 Napisao/la  SC

Adria Oil Škrljeva vodio deset razlike (52:42) na poluvremenu, novi prvoligaš u drugom dijelu odigrao na visokoj razini

Novi prvoligaš Cedevita Junior u pripremnoj je utakmici odigranoj u Domu Košarke Cedevita na Kajzerici pobijedilo Adria Oil Škrljevo 96:89.

Bila je to prva pripremna utakmica Zelenih, a treća Cedevite Junior za novu sezonu.

Domaćin dolazi u vodstvo tricom Roka Radovića.

Gosti uzvraćaju sa dva koša u nizu za minimalno vodstvo 4:3. Cedevita Junior ponovno prelazi u vodstvo pa u 5' imaju plus pet pri rezultatu 11:6.

Do kraja prve četvrtine koju su dobili gosti rezultatom 23:22 nazočni u Domu košarke Cedevita vidjeli su tri izjednačenja.

Nakon deset minuta kod domaćeg sastava najučinkovitiji bio je Radović sa 7 postignutih koševa, dok su kod gostiju Stefan Šajin i kapetan Josip Barnjak postigli po šest.

Nastavak prvog dijela utakmice u znaku je Cedevite Junior koja nakon dvije uzastopne trice Ivana Miličevića odlazi na plus sedam 36:29 u 14'.

Trener gostiju Damir Rajković uvodi američki dvojac Taylor Adweya i Chris Hortmana, pa se rezultat mijenja u korist njegove ekipe.

Šest minuta kasnije u 19' Zeleni vode 51:31, trinaest razlike.

Na velik odmor se odlazi prednošću Adria Oil Škrljeva 52:42.

Domaći sastav predvodio je Jure Planinić sa 14 postignutih koševa, te Rok Radović sa 9, dok su kod gostiju uspješni bili Barnjak sa 11 i Ivan Vrgoč.

Nakon jezikove juhe u svlačionici, koji je svojim igraćima isporučio trener Damir Mulaomerović, Cedevita Junior izlazi na parket preporođena.

Sa tri uzastopne trice Emira Šabića, domaćin u 25. minuti prelazi u vodstvo 57:55.

I u nastavku treće četvrtine domaćin vodi, a Šabić postiže četiri trice i dva slobodna bacanja za konačnih 71:64 i plus sedam na isteku trećeg perioda igre.

U posljednjih deset minuta domaćin održava prednost osam do deset razlike sve do 35. minute kada gosti dolaze na minus četiri 78:74.

No, da se ne dogodi preokret pobrinuo se najučinkovitiji na utakmici Šabić koji je sa dvije trice u posljednjoj četvrtini, ukupno šest postignutih i 24 koša, donio pobjedu svojoj ekipi.

Uz Šabića učinkovit je bio i Jure Planinić sa 20 koševa, dok je Rok Radović postigao 19.

Goste je predvodio kapetan Barnjak sa 16, te Šajin sa 15 koševa.

CEDEVITA JUNIOR: Batinić 8, Ogrizović, Smajilagić, Jelavić, Miličević 6, Rašić 4, Radović 19, Planinić 20, Gatarić 7, Šabić 24, Bošnjak 6, Jacović.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 12, Matić, Jelenković 9, Hortman 10, Barnjak 16, Rajčić 5, Šajin 15, Bešić, Stojanović 7, Kostić , Ćošić, Vrgoč 13.