Premijer liga: Košarkaši Adria Oil Škrljeva doživjeli težak poraz u Zadru

Srijeda, 31. ožujka 2021. 18:56 Napisao/la  SC

U 13. minuti domaćini su se odvojili na 36:16 i utakmici je bio kraj. Riječanin Antonio Jordano za Zadar pogodio sedam trica iz osam pokušaja, Amerikanac Carter sedam od sedam

Košarkaši Adria Oil Škrljeva

HT Premijer liga, 28. kolo

ZADAR – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 109:71 (27:12, 28:14, 26:22, 28:23)

Dvorana Višnjik. Bez gledatelja.

Suci: Jovović, Galić, Reić.

ZADAR: Carter, Palokaj, Vuković 9 (2-2), Mavra 2, Onuaku 8 (0-2), Jordano 23, Justice 24 (3-4), Brala 8 (4-4), Bursać 10 (4-5), Junaković 11 (2-2), Planinić 2, Kraljević 12 (2-3).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 7 (1-3), Gunjina 7, Robertson 14 (2-5), Vrgoč 7 (2-2), jelanović 5 (3-3), Vrucić 5, Barnjak 3, Boban 12 (4-4), Rajčić 7 (2-2), Cvitković 4.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva i treći su put poraženi od Zadra ove sezone, momčad trenera Damira Rajkovića doživjela je na Višnjiku sudbinu sličnu onoj protiv Cibone u Zagrebu.

Mlak, bezidejan i usporen ulazak u utakmicu definirao je sva kasnija zbivanja na parketu, Zadrani su utakmicu otvorili serijom 11:0, gosti su prve poene (Robertson) postigli nakon pet minuta igre.

Nakon tog lošeg otvaranja uslijedila je kakva-takva reakcija gostiju, rezultat su privremeno doveli u neke prihvatljive okvire, ali nakon 13. minute više nije bilo govora o bilo kakvoj mogućnosti preokreta.

Domaćini su se odvojili na „plus 20“ (36:16), sve što se nakon toga zbivalo može se podvesti pod rubriku odrađivanje posla.

A Zadranima je to jako dobro išlo.

Zadrani su apsolutno u svemu izdominirali goste, naročito je ta dominacija bila izražena na skoku (32-19) i šutu s vanjskih pozicija, Zadrani su pogodili čak 16 trica iz 23 pokušaja, prosjek od 69 posto pomalo nestvarno zvuči i izgleda.

Prednjačili su Antonio Jordano koji je pogodio sedam trica iz osam pokušaja i Justice Kodi Andrew sa sedam trica bez promašaja.

Momčad Damira Rajkovića malu utjehu može pronaći u činjenici da su zaigrali oslabljeni, osim Adnana Arslanagića, ovoga puta zbog novih problema sa skočnim zglobom na poštedi je bio Fran Pilepić.

Škrljevčanima je ovo drugi uzastopni poraz, što sigurno nije tragedija, iako nisu svi porazi isti.

Ovaj i onaj protiv Cibone valja čim prije zaboraviti.