HT Premijer liga košarkaša: Gorica dalekometnom paljbom potopila Adria Oil Škrljevo

Utorak, 03. studenog 2020. 19:04 Napisao/la  SC

HT PREMIJER LIGA – 6. KOLO

GORICA – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 111:73 (24:20, 25:18, 34:20, 25:15)

Gradska sportska dvorana.

Suci: Jurčević, Kruljac, Tomić.

GORICA: I. Majcunić 16 (2-2), Kalajžić 10 (2-2), Batur 6, Mazalin 14 (1-1), Ljubičić 13 (3-3), Mašić 8, Savić 3, Uljarević 5, Kovačević 3, H. Majcunić 4, Baković 24 (4-6), Kaputsta 5 (2-2).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 6, Gunjina 13, Barnjak 14 (2-4), Roberson 23 (5-8), Vrgoč 4 (1-2), Bosnakis, Jelenković 9 (1-1), Vucić, Kostić (0-2), Rajčić, Bjelanović 4 (2-2), Cvitković (0-2).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su u prvoj post-samoizolacijskoj utkakmici.

Momčad Damira Rajkovića potopljena je na gostovanju kod Gorice u odgođenoj utakmici 6. kola, Škrljevčani su se nadali da bi možda mogli malo zakomplicirati život favoriziranom domaćinu, koji je također nedavno okončao dugački period samoizolacije, ali su naišli na raspoloženog suparnika, željnog igre i nadigravanja.

Uzimajući u obzir da su obje momčadi tek izašle iz samoizolacije utakmica je odigrana u iznenađujuće visokom ritmu, a to je ipak više pogodovalo domaćinima jer je do izražaja došla svježina koju su mogli pravodobno unositi s klupe.

Kvalitetno su košarkaši Adria Oil Šrkljeva otvorili utakmicu, maksimalno agresivnim pristupom natjerali domaćina na nekoliko vezanih pogrešaka, ali na njihovu žalost na rezultatu se to nije osjetilo pa je nakon šest minuta igre Gorica prvi put imala dvoznamenkastu prednost (14:4).

Arkim Roberson najzaslužniji je što su gosti do kraja prve dionice držali korak, bio je potpuno nezaustavljiv za visoku domaću liniju.

Robersonovi ubačaji donijeli su gostima priključak, trica Barnjaka na isteku prvih deset minuta  bila je samo potvrda dobre igre Škrljevčana na otvaranju.

Gosti suštinski ništa bitno nisu mijenjali niti u nastavku utakmice, ali Goričani su ipak do odmora uspjeli steći nešto osjetniju prednost.

Jednostavno, do izražaja došla kvaliteta (duža klupa), u prvom poluvremenu Škrljevo je ubacilo sedam poena s klupe (Jelenković), Gorica čak 25, a onda i činjenica da domaćini jednostavno nisu mogli promašiti.

Bilo je jasno da domaćini s tako kvalitetnim šutom ne mogu izgubiti utakmicu, pa kad se identična situacija nastavila i na otvaranju treće dionice utakmica se pretvorila u čisto odrađivanje formalnosti.

Koliko je dobro šut služio domaćine najbolje svjedoči podatak da je čak devet igrača utakmicu okončalo s barem jednom pogođenom tricom.