A-1 liga za ostanak: Škrljevo poraženo na Baldekinu, pad u posljednjoj četvrtini odnio bodove

Utorak, 26. travnja 2016. 19:48 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Šibenika

Susret 6. kola: Jolly JBS - Škrljevo 82:73 (20:15, 18:23, 13:18, 31:17)

A-1 košarkaška liga za ostanak - 6. kolo

JOLLY JBS - ŠKRLJEVO 82:73 (20:15, 18:23, 13:18, 31:17)

Dvorana Baldekin. Gledatelja 100

Suci: Tomislav Hordov (Zadar, Martin Vulić (Zadar) i Josip Jurčević (Split)

JOLLY JBS: Gulam 8 (2-2), Pavlović, Mustapić, Kraljević 1 (1-2), Vrlika 6 (1-2), Brkić 16 (4-4), Perković 5, Segarić 27 (3-5), Vladović, Elez, Petković 19 (2-2)

ŠKRLJEVO: Kus 7 (2-2), Jurica, Bilalović, Juričić 8, Perković 23 (5-6), Radunić 12 (2-4), Živko, Ceranja, Stipčić 10 (2-2), Molnar, Rogić 13 (1-2), Šamanić

Slobodna bacanja: Jolly JBS 13-17 Škrljevo 12-16. Trice: Jolly JBS 13-31 Škrljevo 7-17

Skokovi: Jolly JBS 28 Škrljevo 20. Izgubljene lopte: Jolly JBS 15 Škrljevo 17

Košarkaši Škrljeva poraženi su u Šibeniku u susretu šestoga kola Lige za ostanak od domaćeg Jollyja rezultatom 82:73. Opet se može reći, šteta, jer imao je sastav Aramisa Naglića izraženije vodstvo, i to na kraju treće četvrtine kada je vodio s devet poena prednosti (54:45).

Nastavljena je tako serija gostujućih poraza Škrljeva koja mu neće doći dobro u smislu borbe za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta koje vodi u A-1 dokvalifikacije sredinom svibnja.

Trajalo je pucačko nadmetanje između glavnih vedeta dvaju timova u prvih nekoliko minuta susreta. Kod Škrljeva, kapetan Perković zabio je sedam u sedam minuta, s druge strane Juraj Segarić stao je na osam u osam.

Da će ova podjednako važna utakmica za obje momčadi ići na velik broj poena dali su naslutiti već prvi napadi. Petković kod domaćih i Stipčić kod gostiju zabili su trice za uvodno razgibavanje mrežica. Međutim, šut domaćina kasnije će se 'smiriti' pa će Škrljevo moći utakmicu usmjeravati na način koji mu odgovara.

Škrljevo je u uvodnim minutama imalo podosta problema s Jozom Brkićem, stasitim bosanskohercegovačkim centrom u domaćim redovima. Već u prvoj četvrtini Brkić je imao šest poena i četiri skoka, a po pola vremena pokušavali su ga zaustavljati Živko (startni centar) i Perković koji se nakon ulaska slavljenika 26. rođendana, Josipa Ceranje premjestio pod koš.

Vrlo je brzo, već nakon minutu i dvadeset Dino Stipčić napravio dvije osobne pogreške, što će dugoročno po zelene, koji su s brza tri prekršaja otvorili i drugu četvrtinu imati ozbiljne posljedice.

Već krajem 11. minute Jolly ima 24:15, potom i 29:17. Zanimljivo, svih devet poena u početnoj fazi druge četvrtine domaći daju iz prodora koji, ili rezultiraju polaganjem ili iznuđivanjem slobodnih bacanja. Ne čudi stoga vrlo brzo pozivanje nove minute odmora s klupe Škrljeva.

Međutim, nakon nadmudrivanja novoušlog Radunića s protivničkim centrima Škrljevo smanjuje tricama Kusa i Juričića, na što se slobodnim bacanjima nadovezuju Perković i Kus za 33:31 u 17. minuti.

Ključna figura tog razdoblja bio je (i morao biti!) Stipčić, čijim je povratkom na parket gostujući sastav dobio dinamičnost i brzinu u tranziciji uz nužno potreban skok. Škrljevo je na taj način stiglo do potpunog poravnanja na velikom odmoru, za što određene zasluge preuzima i Matteo Juričić s ubačene dvije trice u drugoj četvrtini.

Nakon što je završnih osam minuta prvog dijela dobilo rezultatom 21:9, Škrljevo je nastavilo u pozitivnom tonu i prešlo u ulogu vodeće momčadi. Dogodilo se to u prvim napadima nastavka kada Stipčić pogađa iz slobodna bacanja, odnosno Juričić s poludistance (38:42).

U tom su se razdoblju domaći već bili propisno ispromašivali (trica 3-16 do kraja 22. minute) pa Škrljevo sa serijom 0:6 prisiljava Ivana Velića na novu rundu razgovora sa svojim pulenima.

Neće to puno pomoći, jer Škrljevo novom Stipčićevom tricom u 29. minuti odlazi na 45:54 koje je dotad izgradilo poenima Perkovića i Rogića. Jolly će tricama Segarića i Gulama smanjiti na 51:56 uoči posljednjih deset minuta u kojima će i ekspresno izjednačiti (56:56) četvrtom Segarićevom tricom.

U završnim minutama Jolly popravlja tricu, prvenstveno se to odnosi na Segarića i Petkovića koji ukupno stavljaju devet od trinaest domaćih vanjskih šuteva. Škrljevu pritom pada koncentracija u odsudnim trenucima, svoju tricu pogađa i Gulam pa se u zadnje dvije minute ulazi s domaćom prednošću od 73:66 koju Škrljevo ne može uhvatiti.