Subota, 09. siječnja 2016. 20:49 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 12. kola: Škrljevo - Zagreb 71:92

A-1 liga košarkaša - 12. kolo

ŠKRLJEVO - ZAGREB 71:92  (18:17, 18:15, 17:29, 18:31)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 300

Suci: Josip Radojković (Split), Leo Rogić (Split) i Martin Vulić (Zadar)

ŠKRLJEVO: Surina 16 (3-4), Kus 5 (3-3), Bilalović, Juričić 2, Trbović, Perković 16 (10-12), Radunić 11 (1-1), Ceranja 2 (0-2), Stipčić 9 (2-3), Molnar, Rogić 10 (1-1), Šamanić

ZAGREB: Majcunić 4, Vladović 21 (4-4), Božić 13 (3-7), Halilović 14, Vlaić 2, Batur 14, Marčinković 10 (3-4), Šarlija 9 (3-4), Radoš, Lazić, Vrbanc 5

Slobodna bacanja: Škrljevo 20-26 Zagreb 11-19. Trice: Škrljevo 3-23 Zagreb 11-19

Skokovi: Škrljevo 25 Zagreb 38. Izgubljene lopte: Škrljevo 14 Zagreb 16

Dogodio se na Mavrincima novi domaći poraz košarkaša Škrljeva u A-1 ligi. Dosad su bodove iz grobničkog grotla odnosili samo šibenski Jolly i riječki Kvarner 2010, a od danas se na tom popisu priključio i Zagreb. Završilo je 71:92, a već prema relativno uobičajenim košarkaškim postulatima presudila je treća čevrtina, odnosno jedan segment igre u istoj.

Zagreb je u razdoblju od 21. do 27. minute zabio čak pet trica i tako zaostatak od četiri koša s poluvremena pretvorio u jedanaest poena vlastite prednosti. Škrljevčani su se koncem trećeg perioda mogli samo vratiti na 53:59, ali za učiniti nešto više - nije bilo snage.

Zonska obrana Škrljeva od samog je početka diktirala broj skokova. Zagreb je tako na poluvremenu imao čak deset skokova više, a domaće su glavne uzdanice Kus i Perković vrlo brzo u prvoj četvrtini bile opterećene s dva prekršaja. I u takvoj konstelaciji događanja na parketu domaći su poveli s 10:4, Zagreb se nakon toga manje mučio za svaki postignuti poen pa je rezultat ostao na 10:10 sredinom prvog perioda.

Utakmica je u prvoj četvrtini bila fizički čvrsta, što je donekle i išlo na ruku, domaćima, ali rezerve snage bile su sve tanje, a Zagrebovo raspoloženje na svim točkama pred domaćim košem sve veće.

Nekadašnji miljenik riječke publike Goran Vrbanc ušao je početkom drugog perioda i odigrao korektnu utakmicu. Iako se radi o klasnom igraču poniklom u školi košarke, njegovo prisutstvo nije učinilo znatniju razliku u odnosima snaga. Sve do 34. minute i njegove trice za 59:69 moglo ga se pamtiti samo po jednom ubačaju, ali i tehničkoj pogrešci u prvom poluvremenu. Usput budi rečeno, Vrbanc je morao izaći zbog pet prekršaja samo minutu nakon ubačene trice.

U drugom se periodu pamti osam vezanih poena Josipa Surine, i to iz tri napada. Zaostatak od 18:20 domaći su na krilima mladog beka pretvorili u prednost od 30:22 u 15. minuti. Surina i nešto kasnije Roko Rogić, jedina su dva strijelca iz vanjskog šuta, statistika škrljevske trice toliko je grozna da je nećemo pisati ponovo. Vratili su Zagrebaši tricama Batura i Vladovića na 33:32, Rogić je onda zabio već spomenutu za koliko-toliko miran odlazak na poluvrijeme.

Igrači Danijela Jusupa nisu dugo čekali kako bi utakmicu prelomili u svoju korist. U seriji 14:2 dvije trice stavio je Vladović, jednu Marčinković, kasnije su kad se serija razvodnila svoje ubačaje iz vana dodali Božić i jednu Vladović.

Serija se u međuvremenu razvodnila, ali prednost je uvijek bila na razini deset poena. Samo je Kus s trima bacanjima nakon Vrbančeve tehničke pogreške malo poremetio zvijezde na nebu... Ostalo je otišlo s jugom koje ovih dana zadaje kronične probleme bolesnicima.

Završilo je na kraju s čak dvadeset i jednim poenom viška za momčad Zagreba. Kako? Škrljevo se u posljednjoj četvrtini jednostavno raspalo na sastavne dijelove. Na kraju - Surina i Perković po 16 s jedne, Vladović 21 s druge strane.

Pet dvoznamenkastih kod Zagreba. Škrljevo se može pohvaliti samo manjim domaćim porazom od Zagreba u odnosu na Kvarner 2010. Svoju novu pobjedu Škrljevo će tražiti idućeg vikenda protiv Gorice.