A-1 DOKVALIFIKACIJE

Škrljevo sačuvalo status prvoligaša

Nedjelja, 22. svibnja 2016. 21:56 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica: Jazine - Škrljevo 75:78. Škrljevčani su branili prednost od sedam poena iz prve utakmice

A-1 dokvalifikacije - uzvratna utakmica

JAZINE - ŠKRLJEVO 75:78 (25:15, 12:25, 22:19, 16:19) - prva utakmica 83:90

Dvorana 3 SC Višnjik. Gledatelja 150

Suci: Alfred Jovović (Zagreb), Zlatko Galijot (Zagreb) i Alan Blašković (Križevci)

JAZINE: Mimica 11 (1-2), Žiak 12, Kovačević, Anđelić, Atelj 2, Uzelac 12 (3-3), Dražović 12 (4-5), Vrsaljko 7 (3-3), Gardijan 2, Sosa, Mrva 17 (8-8)

ŠKRLJEVO: Surina, Kus 20 (2-2), Jurica, Bilalović, Juričić, Perković 6 (2-2), Radunić 8 (0-1), Živko 4, Ceranja 10 (1-1), Stipčić 11, Rogić 19 (7-7), Šamanić

Slobodna bacanja: Jazine 17-20 Škrljevo 12-13.

Trice: Jazine 8-28 Škrljevo 10-33

Skokovi: Jazine 32 Škrljevo 28.

Izgubljene lopte: Jazine 18 Škrljevo 13

Košarkaši Škrljeva i sljedeće će sezone igrati u A-1 ligi. Nakon pobjede u prvoj utakmici dokvalifikacija za popunu prvoligaškog društva na Mavrincima (90:83), sastav Aramisa Naglića obranio je prednost od sedam poena koliko je stekao protekle srijede. U 'maloj' dvorani na Višnjiku Škrljevo je došlo do nove pobjede, ovoga puta bilo je 78:75.

Nije izgledalo suviše ružičasto za zelene od samog početka. Domaći su na početku poveli sa 14:2, zabili prve četiri od pet ispucanih trica. Za to vrijeme gosti su redom promašivali, Roko Rogić i Josip Surina brzo su se našli u problemima s prekršajima...

No, tada se probudio Davor Kus i krenuo zabijati. Iako je promašio čak osam vanjskih šuteva, one četiri trice koje su prošle kroz obruč stigle su u pravom trenutku za njegovu momčad.

Škrljevo se najprije vraća na 15:11, ali u posljednje dvije minute ponovo zaostaje pa se na prvi dvominutni predah odlazi s deset poena domaće prednosti. Tri previše za Škrljevo. Ipak, sve se vrlo brzo nadoknadilo s dvije Kusove trice uz dva lagana Radunićeva poena pa se već na kraju trinaeste minute rezultatska slika gotovo potpuno izjednačila.

Trebalo je pričekati još malo do potpunog izjednačenja (29:29).

Jazine su i ovoga puta igrale s pet istih igrača preko pola sata igre. Ivica Burić energetski je spremao momčad za velike domete, ali rezultat je izostao. Možda baš zbog ispresjecanosti utakmice koju bi Škrljevo održavalo svojim konstantnim povratcima u egal.

Štoviše, tricama Stipčića, Ceranje i Rogića uz novi koš Kusa gosti će otići na 31:40, ali će Jazine serijom 12:0 opet doći na tri poena viška u trećoj četvrtini. Sve ukupno, do nove kritične točke pri rezultatu 50:44 serija je glasila - 19:4.

Kada se činilo da će sve krenuti lošim putem za goste, ponovo se tricom ukazuje Kus, a onda i Cerana ubacuje četiri poena Domaći do kraja utakmice vode u još samo dva navrata pa Škrljevo završava posao i osigurava ostanak u društvu najboljih.

Davor Kus igrao je čak 35 minuta i ostvario učinak od 20 poena te po četiri skoka i asistencije. Roko Rogić ubacio je devetnaest koševa i podijelio pet lopti, dok se kod ponovo poraženih domaćina izdvojio Mate Mrva sa 17 poena i 8 skokova.