Nakon što je Zoran Bogolin poslao na teren odjednom četvoricu svježih igrača potpuno su se promijenili odnosi

Žuti kartoni: Kordić-Gružić, Grujević (Opatija), Škarić, Matanović (Hrvace)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Macolić 6 (61 Grujević 6,5), Arapović 6, Marić 6,5, Kukoč 6,5, Lagumdžija 6, Kožić 6 (61 Kordić-Gružić 6), Grbac 6,5 (81 Furijan -), B. Bogolin 6 (61 V. Bogolin 6), Ajayi 7, Pejanović 6 (61 Junuzović 6,5)

HRVACE: Topić 6, Čovo 5,5, Matanović 5,5, Osmanović 5, Barać 5,5, Gilić-Kuko 5, Bolanča 5, Botić (88 Kamber -), Botica 5,5, Da Silva 5,5, Škarić 6 (73 Vušković -)

Nogometaši Opatije ostvarili su pobjedu pogotkom Ajayija u 83. minuti.

Junuzović je odigrao Grujeviću na desnu stranu, ušao je branič Opatije duboko u kazneni prostor, precizno je prizemno odigrao Ajayiju, koji se pravodobno našao na petercu i rutinski loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Opatija je zasluženo pobijedila Hrvace, momčad kojega je zadnjih pola sata izgledala kao da je na streljani.

U prvom dijelu igralo se pretežito između dva kaznena prostora, kao što stereotipno glasi opis utakmice u kojoj obje momčadi dobro paze da ne pogriješe u obrani.

U 8. minuti Ajayi je na desnoj strani odigrao Pejanoviću, koji je pravodobno ušao u kazneni prostor, udarac iskosa zdesna nije bio precizan.

U 21. minuti Grbac je udarcem s 22 metra dobro protegnuo Topića, u jedinoj intervenciji gostujući vratar odbio je loptu Pejanoviću, koji je loptu poslao prema praznim vratima, na putu se našao Ajayi, pogodak je poništen zbog zaleđa.

U 16. minuti dogodila se najbolja prilika u prvom dijelu: Matanović je precizno ubacio s desnog boka, Škarić je ostao sam u ravni druge vratnice, tehnički dobro odmjereni udarac glavom postao je idealna prilika za atraktivnu Prskalovu obranu, odbijenu loptu Škarić je u padu nogom poslao visoko preko vratiju.

U 42. minuti Barać je na desnoj strani kaznenog prostora snažno udario po lopti, koja se od Marića odbila uz prvu vratnicu, Prskalo je već poletio na drugu stranu.

U drugom dijelu gosti su u napadu bili pasivniji do 73. minute i potpuno pasivni nakon što ozlijedio Škarić, dok su u obrani sve teže podnosili opatijski pritisak kako je vrijeme prolazilo.

Posebice su teško podnijeli zadnjih pola sata, nakon što je Zoran Bogolin poslao na teren odjednom četvoricu svježih igrača potpuno su se promijenili odnosi,

U 59. minuti Grbac je sjajno gurnuo loptu iza leđa gostujuće obrane, Ajayi je ušao slijeva u kazneni prostor, lopta mu se otela kontroli neposredno uoči udarca pred vratarom Topićem.

U 75. minuti Ajayijev udarac obranio je Topić, u 79. minuti Junuzović i Grbac sami su zakomplicirali obećavajuću situaciju, a u 80. minuti Lagumdžija je istaknuo kandidaturu za promašaj mjeseca!

Junuzović je idealno odigrao stasitom veznjaku Opatije, koji se sam pojavio na desnoj strani ispred Topića, nekontrolirano je loptu poslao kraj vratiju.

U 82. minuti Kukoč je ubacio slijeva, Furijan na drugoj vratnici nije dobro loptu zahvatio glavom pred praznim vratima-

Nakon pogotka u 83. minuti Kukoč (86), Val Bogolin (88) i Junuzović (91) mogli su uvećati pobjedu.