DRUGA LIGA

Opatija uvjerljiva na prvom gostovanju ove godine

Subota, 09. ožujka 2024. 17:23 Napisao/la  SC

Marsonia kroz protok lopte uspjela stvoriti samo jednu izglednu priliku odmah na početku utakmice

Opatijsko slavlje u Slavonskom Brodu

Druga NL - 18. kolo

MARSONIA - OPATIJA 1:4

Stadion Stanko Vlainić Dida. Gledatelja 500

Sudac: Nikola Vuković (Osijek)

Strijelci: 0:1 Kožić (45+1), 0:2 Grujević (52), 2:1 Ivandić (54), 1:3 Pejanović (71), 1:4 Arapović (79)

Žuti kartoni: Akšamović, Sivrić (Marsonia), Graf, Žabec (Opatija)

Crveni karton: Akšamović (75, prekršaj nad igračem u prilici za pogodak)

MARSONIA: Domović, Sivrić, Stanušić (68 Bognar), Akšamović, Valentić, Milanović (50 Mihaljević), Ivandić, Pudić (46 Stanišić), Bačić (80 Barišić), Didović (46 Božić), Mahmutović

OPATIJA: Prskalo, Grujević, Graf, Arapović, Pozderac (79 Malinić), Macolić, Furijan (5 Marić), Kožić, B. Bogolin (65 Pejanović, 79 V. Bogolin)), Ajayi (65 Kordić-Gružić), Žabec

Opatija je ostvarila uvjerljivu pobjedu na prvom gostovanju ove godine čime se osamila na vrhu ljestvice.

Pobjedu protiv Marsonije momčad Opatije ostvarila je prije svega zahvaljujući izuzetnoj učinkovitosti, u napadu je do potpunog izražaja došla individualna kvaliteta, ubojito je Opatija iskoristila sve situacije koje su djelovale opasnije.

S druge strane opatijska je momčad jako dobro stajala u obrambenom bloku, većim dijelom utakmice domaćini su imali loptu u posjedu, ali su kroz protok lopte uspjeli stvoriti samo jednu izglednu priliku odmah na početku utakmice.

Opatijska momčad obećavajuće je počela utakmicu, u 4. minuti Ajayi je glavom prebacio loptu u slobodni prostor na desnoj strani kaznenog prostora, Grujević se pojavio na čistini, nije iskosa pogodio cilj u izglednoj poziciji.

Već u 5. minuti ozlijedio Furijan, ušao je iskusni stoper Marić, Arapović je počeo igrati u veznom redu.

U 7. minuti Marsonia je stvorila jedinu priliku na postavljenu opatijsku obranu tijekom cijele utakmice: Bačić je glavom zdesna glavom loptu poslao prema sredini kaznenog prostora, Mahmutović se u primanju znalački pripremio za udarac iz okreta s 12 metara, Prskalo je vrhunski reagirao.

Marsonia se na početku nametnula većim intezitetom duel-igre i bržim protokom lopte u središnjici terena, opatijska se momčad stisnula u niskom bloku iz kojega praktično nije izlazila dvadesetak minuta.

U tom je razdoblju lopta pretežito kolala u zoni udarca, nekoliko su puta domaćini ušli okomito, ali bez završnice.

Najopasnije je Marsonia djelovala kada bi Mahmutović dobio loptu po sredini kaznenog prostora, dobro su prekaljeni opatijski stoperi pazili da se najopasniji napadač domaćina više ne okrene prema Prskalu kao u 7. minuti.

Nakon dvadesetak minuta očekivano je počeo slabiti pritisak domaćina, opatijska je momčad počela dolaziti do slobodnog prostora za tranzicije, ali u izlascima nije bila učinkovita.

U 32. minuti Opatija je iznenada stigla do najbolje prilike u prvom dijelu, kada je Akšamović pogrešno procijenio brzinu lopte po skliskom terenu.

Žabec je na lijevoj strani iskoristio nesmotrenost domaćega stopera i otrčao s loptom prema vrataru Domoviću, napadač Opatije niti je bijeg završio udarcem, niti asistencijom za Ajayija na drugoj strani kaznenog prostora, Stanušić je prvi stigao do lopte.

U sudačkoj nadoknadi Kožić se namjestio na udarac s 28 metara, nitko ga od domaćih igrača nije ni pokušao zatvoriti kao da su podcijenili potencijalnu opasnost, snažno udarena lopta dobila je dodatno ubrzanje po mokroj travi, Domović je zakasnio zatvoriti desni kut - 0:1.

Bio je to prvi udarac Opatije u okvir vratiju!

U drugom dijelu počelo se igrati drugačije utoliko koliko je opatijska momčad odmah stala visoko, već u 52. minuti isplatio se odlučniji pristup.

Žabec je ubacio slijeva, Grujević je primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, namjestio se na precizni udarac iskosa, lopta je završila u suprotnom kutu - 0:2.

Nisu gosti dugo uspjeli sačuvati vodstvo od dva pogotka, Ivandić je u gužvi u kaznenom prostoru nakon prekida postao sretni strijelac, kada mu se lopta odbila na 13 metara od vratiju - 1:2.

Nakon toga opet se počelo igrati kao većim dijelom prvoga poluvremena, opet se opatijska momčad povukla u zadnju trećinu, stisnuli su se igrači u središnjem bloku, ništa igrači Marsonije nisu mogli učiniti okomitim pokušajima.

Opatija je prvi put organizirano odradila tranziciju u 74. minuti i odmah postignula pogodak!

Žabec je drugi put asistirao, ovog puta precizno je s desne strane pogodio Pejanovića, koji u ravni prve vratnice elegantno u padu skrenuo loptu u mrežu - 1:3.

Ovog puta Marsonia više nije imala šanse vratiti se u utakmicu iako je održavala pritisak.

U 75. minuti Žabec je pobjegao po sredini Akšamoviću, stoper Marsonije rukama je srušio napadača Opatije kao zadnji čovjek obrane, sudac je opravdano posegnuo za crvenim kartonom.

U 79. minuti sve je bilo gotovo, Arapović je nakon ubačaja iz kuta glavom skrenuo loptu u mrežu - 1:4.

Zadnjih desetak minuta počelo je odrađivanje utakmice!

Pejanović u 78. minuti nije iskoristio veliku priliku, Domović je obranio njegov udarac u situaciji jedan na jedan, a Pejanović je izašao šepajući nakon što mu je stradao mišić.