Opatijci zasluženo  na kraju sezone u Poreču proslavili jedan od najvećih klupskih uspjeha u povijesti

Strijelci: 0:1 Lagumdžija (49), 0:2 Ajayi (51-11m)

Žuti kartoni: Furijan, Malinić (Opatija)

Crveni karton: Malinić (60, drugi žuti karton)

JADRAN POREČ: Bulat 5,5 (75 Malinarić -), Šverko 5 (62 Stošić 5), Gavrić 5,5, Sumić 6, Al Tharwan 5, Mendiković 5 (76 Matteoni -), Bernobić 5, Lepinjica 5,5, Abdulah 5 (62 Ramić 5), Ivetić 5,5, Glavan 5 (62 Kamga 5,5)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Pozderac 6 (46 Lagumdžija 7), Graf 7, Marić 7, Malinić 5,5, Arapović 6, Macolić 6, Kožić 6 (87 Marshal -), B. Bogolin 5,5 (46 Pejanović 7), Ajayi 6,5 (79 Furijan -), Žabec 6 (61 Grujević 6)

Opatija je pobjedom u Poreču postala prvak Druge NL kolo prije kraja prvenstva!

Vratili su se Opatijci u drugu ligu na velika vrata, zasluženo su na kraju sezone u Poreču proslavili jedan od najvećih klupskih uspjeha u povijesti.

Najvažnije u prvom poluvremenu bilo je sljedeće: Opatija je propustila realizirati dvije prilike, koje se kolokvijalno nazivaju ziceri i jednu veliku priliku.

U 25. minuti Kožić je izašao ispred Bulata, elegantno je prebacio vratara, Gavrić je na gol-crti u padu uspio stići loptu.

U 35. minuti Ajayi je presjekao riskantno Bernobićevo dodavanje, otrčao je napadač Opatije prema vrataru Bulatu, neočekivano je izgubio kontrolu nad loptom.

U 45. minuti u brzoj tranziciji Ajayi je slijeva ušao u kazneni prostor, gađao je suprotni kut, Bulat je uhvatio loptu.

Ono što malo koga zanima u nogometu, Jadran Poreč u prvom poluvremenu djelovao je energetski nešto bolje, ostavio je dobar dojam jer   su lakše domaći igrači dobivali duele u središnjici, ali je opatijska momčad u niskom bloku bez posebnih problema kontrolirala porečke napade.

U 26. minuti Lepinjica se oslobodio za udarac sa 17 metara, Prskalo je bio pravodoban, bila je to jedina izravna porečka prijetnja

U drugom poluvremenu Zoran Bogolin na teren je poslao Lagumdžiju i Pejanovića zbog kojega je igra u napadu odmah postala brža i okomita.

U 48. minuti Pejanović je prvi put pobjegao desnom stranom, ušao je u kazneni prostor, odlučio se za udarac, Bulat je loptu odbio van igrališta.

Nakon udarca iz kuta Lagumdžija je u ravni prve vratnice nogom skrenuo loptu u mrežu - 0:1.

U 51. minuti Pejanović je opet bio prebrz za Al Tharwana, prošao je desnim bokom, ubacio je u kazneni prostor, Ajayi je iskusno tijelom ušao ispred Gavrića, bivši stoper Opatije zakasnio je u reakciji i skrivio kazneni udarac.

Ajayi je staloženo zatresao mrežu - 0:2.

Odmah je opatijska momčad zauzela obrambeni stav u niskom bloku, očekivana reakcija domaće momčadi nije izgledala zabrinjavajuće sve do 60. minute, kada je Malinić zbog neopreznog prekršaja dobio drugi žuti karton.

Desetorica igrača Opatije više od pola sata izledali su u obrani tako kompaktno da su domaćini kroz pritisak stvorili samo jednu izgledniju priliku, u 85. minuti Lepinjica je s 10 metara loptu poslao visoko preko vratiju.

Više su obećavale dvije opatijske (polu)prilike.

U 78. minuti Kožić je olako izgubio loptu u duelu sa Sumićem, veznjak Opatije na ulasku u kazneni prostor stekao je prednost koju nije iskoristio.

U 87. minuti Pejanović se prema običaju sjurio po desnoj strani, stigao do korner-linije, odigrao povratnu Furijanu, udarac je zapeo u bloku.