DRUGA NL

Nogometaši Grobničana na Mavrincima pobijedili Marsoniju

Subota, 04. svibnja 2024. 18:47 Napisao/la  KS

Za Grobničane je Marsonia bila biti ili ne biti utakmica, no sudbonsona će biti svaka do kraja sezone

Franko Bosančić

Druga NL, 26. kolo

GROBNIČAN – MARSONIA 4:2

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 200

Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0  Bosančić (10'), 1:1 Bačić (12'), 2:1 Batarelo (30'), 3:1 Kočević (57'), 4:1 Srzentić (74'), 4:2 Ćato (90')

Žuti kartoni: Stanišić, Bačić, Valentić (Marsonia)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Bosančić, Pilčić, Mohorić (25 Golić), Simonaj (70 Rupčić), Prpić, Kočević (70 Begović), Ivančić (78 Tešović), Batarelo (78 Buneta), Srzentić.

MARSONIA: Domović, Bačić (88 Abramović), Ivandić, Perić (62 Ćaro), Valentić, Božić, Svirić, Stanušić, Stanišić (78 Petrak), Didović (88 Knežević), Barišić.

Nogometaši Grobničana dodali su nova tri boda na svoj drugoligaški konto, momčad trenera Predraga Stilinovića dobro je odradila posao protiv Marsonije i važnom pobjedom zadržala sve u svojim rukama, naravno kada je riječ o ostanku u ligi.

Za Grobničane je Marsonia bila biti ili ne biti utakmica, no sudbonsona će biti svaka do kraja sezone, najteže je osvajati bodove koje moraš osvojiti, naročito kada pritom igraš na travnjaku kao što je ovaj u Mavrincima, teško je za njega reći da pogoduje domaćoj momčadi.

Kakav je bio teren u Mavrincima najbolje će ilustrirati slijedeća situacija: igrala se 54. minuta, domaći nogometaši kreirali su idealnu poziciju, ali je Bosančić najprije promašio loptu iz neposredne blizine, a onda je niti Batarelo nije uspio ugurati u mrežu, nezgodno je odskočila baš kada ju je trebalo smjestiti iza leđa vratara Domovića.

No, taj promašaj ipak nije bio koban za domaćine, koji su odigrali onoliko koliko je bilo dovoljno da nadigraju momčad iz Broda, koja ne juriša na vrh, a ne može potonuti na dno, drugim riječima gosti su si mogli dopustiti nešto opušteniji pristup, što se s vremena na vrijeme dalo primjetiti.

Recimo, nitko se nije pretjerano nervirao što je Niko Stanušić u desetoj minuti tako olako popustio pred pritiskom Franka Bosančića, s Bosančićem na leđima Stanušić je krenuo vraćati loptu vrataru Domoviću, tu traljavu reakciju pročitao je Dražen Pilčić, presjekao dodavanje i nesebično vratio loptu Bosančiću, kojemu nije bio problem zatresti mrežu – 1:0.

Nisu se, na žalost, osmjesi na licima domaćih navijača dugo zadržali, dvije minute kasnije iznimno neugodni Mario Bačić pobjegao je čuvarima na lijevoj strani, izbio sam pred vratara Curaća i preciznim udarcem vratio rezultat na početne pozicije – 1:1.

Brođani su igru prepustili domaćinima, odlučili su čekati prigodu iz poneke kontre, nisu prijetili često, nisu njihove prijetnje bile čak niti bezopasne (43. minuta kombinacija Božić i Perić, 65. minuta Bačić puca pored istrčalog Curaća, 87. minuta Ćato tuče preko gola), ali nisu bile niti učinkovite (doduše, Ćato je zatresao mrežu u 90. minuti, ali tada je već sve bilo gotovo).

Za razliku od domaćina, koji su na kraju mogli slaviti i puno uvjerljiviju pobjedu, samo da je u nekim situacijama bilo malo više prisebnosti (14. minuta udarac Srzentića), (24. minuta Kočević izašao sam pred vratara na proigravanje Mohorića), u nekim je pak situacijama nedostajo samo jedan kvalitetan zadnji pas.

Naravno da je Stilinovićevoj momčadi puno lakše bilo igrati nakon što su u 30. minuti iznova vratili prednost na svoju stranu, Dražen Pilčić je lijepo pucao, gostujući vratar obranio udarac, a Fiip Batarelo odbijanac pospremio u mrežu – 2:1.

Ništa se bitno u odnosima snaga i načinu igranja nije promijenilo niti u nastavku dvoboja, domaća momčad nizala je lijepe situacije pred gostujućim vratima, Brođani su dva puta podlegli pritisku.

U 57. minuti Bosančić je s lijeve strane lijepo izveo ubačaj, a Kočević se iskupio za onaj promašaj iz prvog dijela (3:1), u 74. minuti Ivančić je izveo korner s desne strane, a Srzentić glavom loptu lijepo posrpremio u mrežu (4:1).

Kao svojevrsni kuriozitet treba još izdvojiti da su nogometaši Grobničana ostvarili drugu najuvjerljiviju domaću pobjedu ove sezone, a da Dražen Pilčić, prvi topnik momčadi i lige, niti jednom nije poentirao (upisao je asistenciju), ali i da će ova pobjeda sigurno podići samopouzdanje momčadi uoči idućeg sudbonosnog izazova, gostovanja kod Hrvatskog dragovoljca.