DRUGA NL

Opatija u regionalnom derbiju nastavila nizati pobjede

Petak, 17. studenog 2023. 15:35 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija se novom pobjedom privremeno izjednačila na vrhu ljestvice s vodećim Radnikom

Tonći Kukoć
Tonći Kukoć

Druga NL - 14. kolo

OPATIJA - JADRAN-POREČ 2:1

Stadion Kantrida. Gledatelja: 250

Sudac: Ante Znaor (Podbablje) 5,5

Strijelci: 1:0 Kukoč (41-11m), 2:0 Ajayi (54), 2:1 Al Tharwan (65-11m)

Žuti kartoni: Lagumdžija (Opatija), Stošić, Bernobić, Matteoni (Jadran-Poreč)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Pozderac 6, Marić 6, Marshal 6, Kukoč 6,5 (82 Kožić -), Macolić 6,5, Lagumdžija 6,5, Kordić-Gružić 6 (60 Grujević 6), B. Bogolin 6,5 (60 Furijan 6), Ajayi 7 (71 Ivančić -), Pejanović 6 (71 Junuzović -)

JADRAN-POREČ: Pavlić 6, Stošić 5,5, Mendiković 6, Sumić 6, Al Tharwan 6 (75 Mofardin -), Daouda 6, Matteoni 5,5 (68 Siljan -), Bernobić 5,5 (84 Šverko -), Lepinjica 5,5, Ivetić 5 (68 Rosić -), Macan 5

Nogometaši Opatije nastavili su nizati pobjede na Kantridi, u regionalnom derbiju pobijedili su momčad Jadran-Poreča čime su se izjednačili na vrhu ljestvice s vodećim Radnikom.

Tijekom cijeloga prvoga poluvremena momčad Opatija je kroz posjed lopte neuspješno pokušavala stvoriti višak igrača u završnici, vratar gostiju ni jednom nije trebao intervenirati iako je gostujuća momčad najviše vremena provela zbijeno u zadnjoj trećini.

Opasnije su izgledali pokušaji Lagumdžije (9) glavom nakon ubača iz prekida i Kukočev (32) ubačaj slijeva, kada je visoki Pejanović bio nizak da bi pravilno loptu zahvatio glavom.

Intezitet opatijskih napada rastao je kako je vrijeme prolazilo, rasle su i tenzije.

U 34. minuti Kantridom je odjekivala zanimljiva rasprava između Kukoča i trenera Bogolina, kratka i nervozna konzultacija završila je konstruktivnim zaključkom:

- 'Odi ti igrati nogomet, viknuo je Kukoč treneru s kraja igrališta.

U 40. minuti Sumića je lopta pogodila u ruku nakon što je Pejanović pokušao glavom vratiti loptu u peterac, uhvatio se kapetan Jadran-Poreča odmah za glavu, znao je što slijedi...

Sudac je pokazao na bijelu točku, Kukoč je sigurno zatresao mrežu - 1:0.

Najbolju priliku domaćini su stvorili u brzoj tranziciji na nepostavljenu obranu gostiju u sudačkoj nadoknadi, zapaženi Macolić okomitim je pasom poslao Ajayija prema Pavliću, napadaču Opatije lopta se otela kontroli kada je slijeva utrčao u kazneni prostor.

Gosti su do odmora nekoliko puta nedorečeno pokušali ući u završnicu, nisu uputili opasniji udarac prema vratima.

Koliko god se igrači trudili, do odmora se ipak najviše isticao sudac čudnim procjenama dopuštenog inteziteta u duelima.

Vrhunac je bio žuti karton za simulaciju Lagumdžiji u 37. minuti nakon što je veznjak Opatije poletio zrakom poslije očiglednog kontakta s igračem gostiju na rubu kaznenog prostora.

Tijekom drugoga dijela gosti su pokazali više inicijative i agresivnosti, pa je utakmica bila puno zanimljiva

U 53. minuti Lepinjica je prošao kraj Marića i uputio prvi udarac u okvir vratiju, Prskalo je rutinski zatvorio prvi kut.

U 54. minuti Baltazar Bogolin prošao je kraj Stošića lijevim bokom, precizno je ubacio u kazneni prostor, Ajayi je primio loptu u ravni prve vratnice, odgodio je udarac iz prve i onda snažno loptu od grede poslao iza gol-linije, mreža se nije zatresla - 2:0.

U 58. minuti najopasniji domaći igrač ušao je u kazneni prostor zdesna, Pavlić je nekako uspio dohvatiti loptu nakon Ajayijeva zadnjega izravnog pokušaja da promjeni rezultat.

Nakon drugoga primljenog gola gosti su postali još poduzetniji, dignuli su se još više, više su riskirali, brzo se isplatilo.

U 64. minuti smanjili su vodstvo Opatije nakon što su iznudili kazneni udarac na sličan način kao Opatija, lopta je slučajno u gužvi u ruku pogodila igrača Opatije - 2:1.

U zadnjih pola sata pritisak Porečana bivao je sve jači kako se utakmica bližila kraju, opatijska momčad više je pazila na prilaze Prskalu nego što je razmišljala o tome kako treći put svladati Pavlića.

Jedino je Ivančić (86) uspio pobjeći gostujućim stoperima u kontri, nije bio priseban za precizniji udarac na ulasku u kazneni prostor.

Novu pobjedu Opatijci su počeli slaviti u svom kaznenom prostoru, disciplinirano su sačuvali prednost, Porečani nemaju za čime žaliti iako su na kraju ostavili dojam da nisu zaslužili poraz.

Da Lepinjica u sudačkoj nadoknadi nije oteo loptu Marshalu, pa ušao u kazneni prostor slijeva, gdje je Prskalo pravodobno zatvorio prilaze, gosti ne bi opasnije izravno ni zaprijetili.