DRUGA NL

Grobničan na Mavrincima svladao Hrvatski dragovoljac

Subota, 04. studenog 2023. 16:16 Napisao/la  SC

Dražen Pilčić iskoristio je jedinu prigodu u prvom dijelu i doveo u vodstvo domaćina, koji se trgnuo tek nakon što su gosti poravnali iz kaznenog udarca

Slavlje nogometaša Grobničana
Slavlje nogometaša Grobničana Foto: Screenshot

Druga liga, 12.  kolo

GROBNIČAN – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 300

Sutkinja: Jelena Pejković (Split)

Strijelci: 1:0 Pilčić (28), 1:1 Opačić (73-11 m), 2:1 Prpić  (77), 3:1 Jabita (80)

Žuti kartoni: Mohorić, Jabita (Grobničan), Opačić, Evačić, De Souza (Hrvatski dragovoljac)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Bosančić, Ravlija (73 Franković), Pličić, Mohorić, Prpić, Kočević (63 Rupčić), Batarelo (63 Kovačević), Jabita (85 Simonaj), Srzentić (85 Žeželić).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Gujić, Milović, Franić (83 Vodopijak), Adžaga (46 Karamatić), Rendulić, Evačić (83 Dujmović), Opačić, De Souza, Marinčić (46 Perić), Gudelj (85 Gotovac), Amoateng.

Nogometaši Grobničana dohvatili su treću pobjedu ove sezone, momčad Predraga Stilinovića u završnici utakmice na Mavrincima ipak nije dopustila nikakvo rezultatsko iznenađenje.

Igrala se 28. minuta kada je Grbničan poveo, Patrik Srzentić je s ruba kazenog prostora iskosa s desne strane ubacio, Dražen Pilčić našao se u pravo vrijeme na pravom mjestu i lijepim udarcem glavom svladao nemoćnog Gujića – 1:0.

Pilčićevom majstorijom Grobničan je stekao prednost u utakmici koja u prvom dijelu nije ponudila pravih uzbuđenja ni pred jednim vratima.

Početak drugog dijela pripao je gostima, koji su zaigrali puno odlučnije, ali niti to nije bilo dovoljno da ozbiljnije ugroze vratara Curaća.

Utakmicu bez puno izrazitih prigoda, Grobničani su mogli riješiti i ranije, ali Bosančić pa onda i Kovačević u 67. minuti nisu uspjeli kvalitetno kraju privesti obećavajuće situacije.

Kazna je stigla u 73. minuti, Jabita je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Franića, a Sven Opačić bio je siguran realizator najstrože kazne – 1:1.

Dino Curać je odabrao dobru stranu, ali Opačićev udarac bio je precizan taman onoliko koliko je trebalo da domaći vratar ne uspije zaustaviti udarac.

Izjednačujući pogodak očito je malo trgnuo Stilinovićeve trupe, pa je u narednih sedam minuta pitanje pobjednika dvoboja u Mavrincima konačno bilo riješeno.

Prvo je u 77. minuti Prpić nakon jedne gužve uspio ugurati loptu u Gujićevu mrežu, a onda je u 80. minuti Akinola Jabita potvrdio pobjedu lijepim udarcem, nakon što je Franko Bosančić napravio odličan posao na lijevoj strani i lijepim ubačajem pronašao neumornog Jabitu, koji se na taj način iskupio za onaj kazneni udarac, ako ga je uopće i bilo.