DRUGA LIGA

Grobničan i Krk podijelili bodove u regionalnom derbiju

Subota, 02. ožujka 2024. 16:47 Napisao/la  KS

Nogometaši Grobničana poveli su u 22. minuti preko Dražena Pilčića, gosti su poravnali u 70. minuti prekrasnim pogotkom Matea Klenovšeka

Dražen Pilčić
Dražen Pilčić Foto: Kristian Sirotich

Druga NL, 17. kolo

GROBNIČAN – KRK 1:1

Igralište SRC Mavrinci. Gledatelja: 250

Sudac: Toni Konrec (Osijek)

Strijelci: 1:0 Pilčić (22'), 1:1 Klenovšek (70)

Žuti kartoni: Kočević, Golić, Simonaj (Grobničan), M. Jurešić, Delibegović, Mass (Krk)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Bosančić, Begović, Golić, Pilčić, Prpić, Kočević (68 Simonaj), Batarelo (68 Mikloš), Jabita (54 Čamber), Srzentić.

KRK: Vargić, Burul, Lucić, Jurešić, Pervan, Dukađin (90  D. Jurešić), Jurica (66 Mass), Kosić, Begonja (90 Matić), Delibegović (77 Jelić), Golemac (46. Klenovšek)

Nogometaši Grobničana i Krka podijelili su bodove u njihovom drugom međusobnom regionalnom derbiju ove sezone, nakon što su u prvom dijelu Krčani kao domaćini slavili na Kantridi, sada su upornom i rastrčanom igrom u nastavku utakmice uspjeli spriječiti poraz.

Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, domaćini su bili puno aktivniji i bolji u prvih 45 minuta, gostima je pripao nastavak utakmice odigrane na kišom natopljenom, prilično načetom i teškom terenu.

Već u trećoj minuti Kočević je izveo korner, Bosančić glavom uputio prvi udarac prema gostujućim vratima, ali neprecizan, u devetoj minuti i Prpić je okušao svoj udarac glavom nakon ubačaja Kočevića iz slobodnog udarca, ali niti u tom udarcu nije bilo preciznosti.

U 14. minuti prvi su put na pravi način zaprijetili gosti, Mateo Jurešić je povukao kontru, na vrhu kaznenog prostora pokušao pucati, lopta mu se od bloka vratila u noge, a na njegov drugi pokušaj domaći vratar Curać je bio spreman.

Dvije minute kasnije Jabiti se isplatila upornost, uspio je natjerati goste na pogrešku, ali u udarcu natrčalog Bosančića nije bilo preciznosti, u 22. minuti domaća momčad je povela.

Neriman Kočević krasno je prošao po lijevoj strani terena, lijepo nogom potkopao loptu i kao na pladnju je servirao Draženu Pilčiću, koji je glavom svladao nemoćnog Ivana Vargića – 1:0.

Činilo se da će desetim pogotkom ove sezone Dražen Pilčić usmjeriti svoje suigrače ka pobjedi,  u 24, minuti Vargić je iznova bio na mukama, Kočević je još jednom sjajno prošao po lijevoj strani, povratnom loptom pronašao Jabitu, ali njegov je udarac vratar Krka uspio boksati u polje.

Grobničani su ambiciozno krenuli i u nastavak utakmice pa su tako već u 46. minuti udarce okušali prvo Jabita, potom i Batarelo, ali bez uspjeha.

A kako je aktivnost domaćina, koji su ostavili dojam momčadi koja je odlučila čuvati rezultat, jenjavala, proporcionalno tome rasla je ambicija gostiju, koji se nisu mirili s postojećim rezultatom.

Kako je drugih 45 minuta odmicalo, tako se gostujuća momčad sve više nametala na terenu, trkački su Krčani bili bolje raspoloženi, upornost im se isplatila u 70. minuti.

Klenovšek je ostao sam na lijevoj strani, došao do idealne pozicije i preciznim udarcem u suprotan kut svladao nemoćnog Curaća, lopta je završila u rašljama domaćeg gola.

U 74. minuti gosti su i drugi put opasno zaprijetili, Mass je tukao glavom s vrha kaznenog prostora, lopta je prohujala tik uz vratnicu.

U 83. minuti Lucić je izveo slobodan udarac, lopta je zapela u blatu pred Curaćevim golom, ali na sreću domaće momčadi nitko od gostiju nije bio u mogućnosti natrčati i preokretom okončati dvoboj.

Posljednju prigodu da se nešto rezultatski izmjeni u korist domaćina propustio je Simon Simonaj u 90. minuti, njegov udarac nakon jedne velike gužve otišao je preko gola.