TREĆA LIGA RUKOMETAŠA

Kvarner Kostrena pobijedio Selce

Ponedjeljak, 15. listopada 2012. 01:27 Napisao/la  SC

Kvarner Kostrena - Selce 28:25 (15:12). Ljevoruki Leo Seferagić i Marko Zelić prelomili su utakmicu

Utakmica 3. kola Treće lige rukometaša – zapad

KVARNER KOSTRENA – SELCE 28:25 (15:12)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Luketić i Maravić (obojica Rijeka)

KVARNER KOSTRENA: Abramović 1, Nježić 4, Jurković, Seferagić 10, Ivanac 1, Dešman, Zelić 6, Lenac, N. Kosanović 1, Travalja, Bandera, M. Kosanović 5.

SELCE: Ivica Antić, Tot 5, Sa. Antić 2, Kovačević 2, L. Pobor, R. Pobor, Mikula 4, A. Pobor 2, Se. Antić, Poštić, Ivan Antić 5, Kosagov 1, D. Antić.

Sedmerci: Kvarner Kostrena 3 (5), Selce 2 (4). Isključenja: Kvarner Kostrena 12 , Selce 6 minuta.

Rukometaši Kvarner Kostrene upisali su i treću uzastopnu pobjedu, puleni trenera Ivana Dunda Munitića teže od očekivanog svladali su vrlo dobre goste iz Selca rezultatom 28:25.

Morski konjići loše su otvorili utakmicu, slaba realizacija te odlični gostujući vratar držali su Selce u igri. Kvarneraši su ipak uspjeli stvoriti koliki toliki kapital, te nakon izjednačenja 8:8, polako, ali sigurno pobjegli na ugodnih 15:11. Domaći rukometaši poluvrijeme su završili s dva igrača manje, na semaforu je svjetlilo 15:12, a nastavak utakmice donio je nove zanimljivosti.

Unatoč činjenici da su drugo poluvrijeme otvorili sa samo četiri igrača u polju bez vratara Lenca koji je odrađivao dvije minute kazne iz prvog poluvremena, Kostrenjani su serijom 3:0 pobjegli gostima na visokih šest pogodaka razlike (18:12), no uporni gosti nisu se predavali, a njihov trud uskoro je stigao na naplatu.

Predvođeni raspoloženim Totom i Ivanom Antićem rukometaši Selca sustigli su Kostrenjane na samo dva pogotka zaostatka (21:19). U tom periodu Kvarneraši su teško pronalazili put do mreže gostiju, no kad god bi se gosti približili domaći rukometaši odgovorili bi solo akcijom te pogotkom. Imali su igrači trenera Ivice Antića nekoliko prilika za priključak (22:20, 23:21, 24:22), no ljevoruki Leo Seferagić i Marko Zelić prelomili su utakmicu u korist Kostrenjana, a gostima nije preostalo ništa drugo već da žale za propuštenim prilikama.

Najefikasniji u redovima Kostrenjana bili su već spomenuti Seferagić sa deset te Zelić sa šest postignutih pogodaka dok su kod gostiju najefikasniji bili Gordan Tot i Ivan Antić koji su zabili po pet golova.