Kozala ostvarila prvu pobjedu, vratar Dražen Sertić maestralnim reakcijama presudio gostima

Ponedjeljak, 10. listopada 2022. 11:55 Napisao/la  SC

Igrači trenera Pere Metličića pobrinuli se da završnica utakmice na Kozali bude napeta

Slavlje rukometaša Kozale

Rukometaši Kozale upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni Prve HRL - Jug, svladavši na vlastitom parketu neugodnu momčad akademije Balić&Metličić rezultatom 38:27.

U lijepom ambijentu dvorane Dinko Lukarić, domaći dečki su u utakmicu krenuli nešto usporenije i dopustili su gostima iz Splita odvajanje i to na čak pet pogodaka prednosti.

Tu razliku je Kozala stizala te prestigla do poluvremena koje je završilo rezultatom 20:18 za Riječane.

U drugi dio bolje ulaze domaćini koji rade mini seriju od tri brza pogotka i odlaze na pet pogodaka prednosti.

Tada se činilo kako će ostatak utakmice biti formalnost, ali su se igrači trenera Pere Metličića pobrinuli da završnica utakmice na Kozali bude napeta.

Ponajviše preko Tončija Ivaniševića, vratili su se u susret te je utakmica u posljednje dvije minute igrana u potpunom egalu.

Tada na scenu stupa vratar Kozale Dražen Sertić, koji sa dvije maestralne reakcije na golu spriječava vodstvo gostiju te omogućuje Kozali pogodak za prednost.

Imali su Splićani priliku za izjednačenje dvije sekunde do kraja susreta, ali udarac sa desetak metara lako kroti Sertić i slavlje riječkog prvoligaša je moglo započeti.

Iako je bilo više junaka ove pobjede poput Andreja Juričevića i Antonija Tomaša, koji su postigli po osam pogodaka, valja istaknuti uprava vratara Dražena Sertića koji je utakmicu završio na 11 obrana, odnosno odličnih 40%.

Kod gostiju je briljirao Ivanišević sa čak 16 postignutih golova.