Subota, 04. svibnja 2013. 22:31 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Crikvenica - Matulji 2001 33:44,  Biograd - Kozala 31:29

Prva liga rukometaša, 25. kolo

CRIKVENICA - MATULJI 2001 33:44 (12:27)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 20. Suci: Brkić - Utješinović (Zagreb).

CRIKVENICA: Car (9 obrana), Grozdek 9, Domijan, Lolić 5 (2), Derossi 8, Stojanović 6, Stanić 2, Svetić 3, Bogdanović.

MATULJI 2001: Brajnović, Lamza (13 obrana), P. Jelušić 7, M. Jelušić 1, Valković 11, Mudrić 1, Sladić 4, Feranda 3, Filipović 2 (1), A. Jelušić 9 (1), Milih 4, Ratkajec 2.

Sedmerci: Crikvenica 4 (3), Matulji 2001 2 (2).

Isključenja: Crikvenica, Matulji 2001 6 minuta.

Svi oproštaji u sportu su mučni, donose osjećaj nelagode i nemoći. Tako je izgledao i oproštaj Crikvenice od Prve lige, iako je preostalo još jedno kolo. Gledatelja je na početku utakmice bilo nešto više nego prošlu utakmicu sa Biogradom. Stiglo ih je 16, od čega su devetorica bila iz pratnje Matulja.

Prvih desetak minuta donijelo je brojne promjene rezultata. Na gostujuće 3:7 vodstvo uslijedila je minuta odmora s domaće klupe, već u 7. minuti, koju su domaći igrači dobro iskoristili. Golovima raspoloženog Grozdeka, Crikvenica je stigla do 7:7 i stala. Onda je trener Stašek uzeo minutu odmora, pa su gosti otišli na 7:13 i tu je priča bila završena. Do odmora Matulji su stvorili veliku prednost (+15), preko raspoloženih Jelušića i Valkovića, iako je gostima nedostajalo dosta ozlijeđenih igrača, a u ranoj fazi igre ozlijedio se je i Jurica Filipović.

Crikvenica je pokušala u nastavku, ali trenutni sastav ove ekipe je ipak ispod ranga natjecanja, u kojima su se Kirci natjecali. Derossi, Grozdek, Stojanović i u prvom dijelu Lolić, pokušavali su u granicama svojih mogućnosti parirati mladom gostujućem sastavu.

Trener Matulja Goran Stašek u potpunosti je shvaćao tugu i nemoć domaćina.

- Žao mi je Crikvenice, ona je godinama na ovim prostorima bila respektabilan sastav. Ni najveći klubovi Hrvatske nisu mogli ispod Kotora do bodova. Sada sam sa ovom svojom djecom lakoćom došao do pobjede, a u nastavku smo oduzeli gas i težili atrakciji. Crikvenici želim što skoriji oporavak, za što ipak neće biti dovoljan sadašnji igrački kadar, rekao je Goran Stašek, trener Matulja,  i zamišljeno napustio praznu Gradsku sportsku dvoranu trener Matulja Goran Stašek uz iskusnog vratara Davora Brajnovića, koji nije ulazio u igru, jer njegove usluge nisu bile potrebne. Suosjećao je sa domaćinom, jer je svojevremeno i on nosio golmanski dres crikveničkog prvoligaša. (S. Lončarić)

BIOGRAD - KOZALA 31:29 (18:15)

ŠSD Biograd na Moru. Gledatelja: 150. Suci: Glavinić i Veraja (oba Metković).

BIOGRAD: Tomić, Bulić, Morović, Nekić, Sakić 4, Petrović, Troskot, Buovac 6 (1), Knežević, Ćavar, Kvartuč, Punoš, Fabijan, Duvnjak 9, Zorica 3 (1), Markić 9 (5).

KOZALA: Ćaćan, Dunato 10 (2), Briški 3, Vladika 1, Jeličić 1, Matanović 7, Sorić, A. Tomić, F. Tomić 2, Stipčić, Buneta 5 (1), Bećiri.

Isključenja: Biograd 12, Kozala 10 minuta.

Sedmerci: Biograd 9 (7), Kozla 4 (3).

Rukometaši Kozale poraženi su na gostovanju kod Biograda u utakmici u kojoj su Riječani imali priliku uhvatiti priključak u završnici. Naime, nakon prekršaja nad Matanovićem izborili su sedmerac i igrača više. Dunato je zabio za 28:29, Kozala se uspjela obraniti i krenuti po izjednačenje. Gosti nisu dobro prihvatili diskutabilnu odluku sudaca koji su vratili domaćinu loptu, a Kozala drugu priliku nije dobila,

Inače, već na početku utakmice igru je morao napustiti Kristijan Bećiri zbog ozljede prsta.