Prva liga: Rukometaši Kozale nadigrali Dugo Selo za prvu pobjedu u novoj sezoni

Petak, 27. rujna 2013. 21:54 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 2. kola: Kozala - Dugo Selo 31:24 (16:17). Valja istaknuti Marina Sorića na golu Kozale koji je skupio 14 obrana, raspoložene Crnića i Matanovića s pet i Marina Bunetu s 10 pogodaka

PRVA LIGA RUKOMETAŠA, 2. kolo

KOZALA - DUGO SELO 31:24 (16:17)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja : 300 Suci: Emanović i Mikić

KOZALA: Čačan, Dunato 2 , Vukelić 1, Sertić , Briški, Vladika, Jeličić 2, Matanović 5 , Sorić, A. Tomić, Crnić 5, F.Tomić 3, Deak 3, Kalač, Buneta 10.

DUGO SELO: Duvnjak, I.Radoš, T.Radoš 1, Jurakić 1, Ilić, Markušić 4, Katavić, Severec2, Lind 9, Ribić 3, Svečnjak, Šuker, Kaleb, Prskalo 1, Dakić 1, Kljak 2

Sedmerci: Kozala  4 (4), Dugo selo 3 (3). Isključenja: Kozala 12, Dugo selo 10 minuta

Kozala i Dugo Selo otvorili su drugo kolo Prve rukometne lige, a riječki rukometaši stigli su do prve pobjede. Prvo poluvrijeme donijelo je vrlo izjednačen susret. Igralo se gol za gol sve do 13. minute kada Dugo Selo dolazi u vodstvo 8:10 preko Markušića, te osjetnijeg vodstva 9:12 u 18. minuti kada gol postiže Lind.  U 23. minuti trener Kozale Darko Dunato pozvao je time out i Kozala se iz minute u minutu vraća u susret, da bi u 29. minuti Buneta smanjio na 15:17, a u zadnjoj sekundi poluvremena Crnić efektnim golom zaključio je poluvrijeme 16:17.

Drugo poluvrijeme do 43. minute pripada Kozali koja preko Jeličića, Bunete iz sedmeraca i Matanovića stiže u vodstvo 22:19. U 45. minuti Dugo selo se vraća na 22:22, ali tu je bio kraj neizvjesnosti susreta jer u idućih 10 minuta na terenu je samo Kozala koja do kraja susreta diže vodstvo na 27:22, a Vukelić u 58. minuti postiže pogodak za najveće vodstvo 30:23. Kao i u prvom poluvremenu susret završava Josip Crnić efektnim pogodkom za konačnih 31:24.

Valja istaknuti i Marina Sorića na golu Kozale koji je skupio 14 obrana, raspoložene Crnića i Matanovića s pet i Marina Bunetu s 10 pogodaka. Kod gostiju najefikasniji Lind sa 9 pogodaka.