PRVA HRL

Crikvenica slomila Biograd u drugom poluvremenu

Subota, 05. listopada 2013. 22:24 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 3. kola: Crikvenica - Biograd 34:26. Nakon 40. minute na terenu je ostala samo Crikvenica

Prva liga rukometaša

CRIKVENICA - BIOGRAD 34:26 (15:15)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 160. Suci: Kobert (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo).

CRIKVENICA: Begić (2 obrane), Saršon (20 obrana), Delpin, K. Derossi, Hrvatin 5, Erstić 2, Svetić, Šunjić 6, D. Derossi 3, Stojanović 2, Grozdek 4, Karačić, Stanić 1, Montanari 10 (1), Lolić 1, Mazzarolli.

BIOGRAD: Tomić (12 obrana), Lončar 8, Petrović 6, Panđa, Kendeš 1, Knežević, Čavar, Punaš 2, Barić, Markić 9 (4).

Sedmerci: Crikvenica 1 (1), Biograd 5 (4). Isključenja: Crikvenica 6, Biograd 8 minuta.

Iako je trener Smoljan ukazivao na karakteristike igre Biograda na gostovanjima, u prvom poluvremenu Crikvenica nije imala protuigru na arhaični rukomet u prezentaciji gostiju. Čak je u 27. minuti utakmice gostujuća prednost bila velikih plus četiri (11:15). Ipak bržom obranom, prelaskom na 5-1 zonu, na odmor se golovima Hrvatina, Grozdeka, Montanaria i Šunjića odlazi s neriješenim ishodom.

Inače, u prvih 45 minuta utakmica je u čak 12 navrata bila u egalu. I u nastavku gosti odlaze na 15:17, ali sada to više nije prednost koju objektivno mnogo bolja momčad ne može sustići. Nakon 40. minute na terenu je ostala samo jedna - domaća momčad.

Igor Saršon počeo je nizati obrane, a stao je na brojci 20. Ispraćen zasluženim pljeskom prepustio je mjesto na vratima kadetu Begiću, koji je nastavio u istom stilu. Na teren su počele ulaziti i pričuve, a Kirci su upisali i drugu pobjedu. Momčad je pokazala karakter i odlučnost, posebno iskusni Erstić, Hrvatin, Šunjić i ultra efikasni Montanari, koji je našao vremena i za atrakcije. Drugo dobro izdanje Kiraca - za sada samo na domaćinskim utakmicama.