Subota, 15. ožujka 2014. 22:40 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 19. kola: Crikvenica - Županja 25:22 (12:8)

CRIKVENICA - ŽUPANJA 25:22 (12:8)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 110. Suci: Lovrić (Zagreb) - Tanasić (Dugo Selo).

CRIKVENICA: Saršon (13), Begić, Lušić 3, Hrvatin 7, Mazzarolli 2, Erstić 3, Svetić, Grozdek, Derossi 1, Stojanović 3, Stanić, Montanari 6 (3), Barišić, Rukavina, Lolić, Karačić.

ŽUPANJA: Juzbašić (5), Dobrinkić - Parić (6), Kopić 1, Ivkić 1, Mazalović, Jurić 5 (1), Dušanić 3, Perlić 1, Benaković 3, Šimić 7, Vuković 1.

Sedmerci: Crikvenica 3 (3), Županja 2 (1). Isključenja: Crikvenica 10, Županja 4 minute.

Došlo je vrijeme da Crikvenica prekine seriju prvenstvenih poraza sa Županjom. Ova pobjeda vrijedna je i iskoraka na ljestvici i prestizanje direktnog protivnika, za približavanje samom vrhu. Tijekom utakmice Crikvenica nije niti jednom gubila vodstvo, osim dva startna izjednačenja rezultata. Odlični Saršon, koji je imao posebno u prvom poluvremenu veliku pomoć u čvrstoj zoni ispred sebe, obranio je tri izrazite gostujuće kontre, te pridodao još deset obrana teških lopti. Vrlo dojmljivo bilo je razdoblje Kiraca od 7. do 22. minute, kada se domaća mreža nije niti jednom zatresla. U razdoblju od 15 minuta, Crikvenica je ostvarila veliku 6-0 seriju, te je sa 3:3 rezultat stigao do 9:3.

Gosti, koji su u Crikvenicu doputovali u „gostujućoj vikend postavi“, s još pet praznih mjesta u zapisniku, počela je gubiti dah u nadigravanju s domaćom momčadi. Jaki ritam počeo je uzimati danak i domaćim igračima u nastavku utakmice, pa su gosti brzo nakon odmor smanjili rezultat na 13:11. Nakon 45. minute dvojbe oko pobjednika počele su nestajati. Raspoložena krila Montanari, Hrvatin i Mazzarolli ponovno su se odvojili na 18:13, uz pomoć Erstića, Lušića i Stojanovića. Čak u tri navrata, kada je Crikvenica igrala sa igračem manje uspjela je postići pogotke. Kod gostiju do odmora raspoloženi Šimić dobio je zamjenika u Juriću, koji je sve svoje pogotke postigao u nastavku.