PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Matulji pobijedili H. dragovoljac, poraz Kozale

Subota, 10. studenog 2012. 20:22 Napisao  Milan Kosanović

Utakmice 10. kola: Kozala - Županja 31:33, Matulji 2001 - Hrvatski dragovoljac 35:30

Utakmica 10. kola Prve lige rukometaša

KOZALA – ŽUPANJA 31:33 (14:17)

Dvorana Dinko Lukarić, Kozala. Gledatelja: 150. Suci: Cupek i Kožuhar (obojica Garešnica)

KOZALA: Ćaćan, Dunato 5, Jašarević, Vladika 2, Jeličić 1, Matanović 4, M. Sorić, Sertić, A. Tomić, F. Tomić, Stipčić 4, Kalač 4, Briški 2, Bećiri 3, L. Sorić, Badnjević 6.

ŽUPANJA: Ivkić 1, Kopić, Galović, Janjić 2, Filipović 7, Dušanić 5, Nađ 3, Benaković, Milišić 6, Oršolić, Duvanjak 8, Galović, Rajković, Vuković 1, Dropuljić.

Sedmerci: Kozala 7 (8), Županja 8 (8). Isključenja: Kozala 8, Županja 2 minute.

Rukometaši Kozale nastavili su prosipati bodove na domaćem parketu. Mladići trenera Darka Dunata pokleknuli su pred gostima iz Županje te propustili priliku za povećanjem svog skromnog bodovnog salda.

Utakmica je po Kozalčane loše krenula već u 12. minuti kada je Dušanić doveo goste u prednost od dva pogotka razlike (4:6), četiri minute kasnije Vlado Matanović izjednačio je na 8:8, no igra koju su Riječani prezentirali na parketu nije mirisala na dobro. Faruk Badnjević svojim četvrtim uzastopnim golom iz sedmerca je doveo Kozalu u minimalno vodstvo, no tehničke pogreške te izvrsni gostujući vratar Rajković koji je već do 24. minute sakupio 11 obrana bili su prevelik uteg na leđima mladića s Kozale.

Minutu prije kraja prvog poluvremena Duvnjak je s linije sedam metara povisio vodstvo gostiju na plus četiri, a već tada je bilo jasno da riječki brod plovi u krivom smjeru.  Ipak, igrači trenera Darka Dunata sustigli su goste nakon samo sedam minuta igre u drugom djelu, Vladika je bio strijelac za 20:20, Kozala je vjerovala u preokret, no on se nije dogodio.

Vuković je u 41. minuti povisio vodstvo gostiju na plus dva, Faruk Badnjević je nakon šest zabijenih u najgorem trenutku promašio sedmi sedmerac što je podiglo samopouzdanje gostiju koji serijom 3:0 koju je u 44. minuti zaključio Ivkić bježe na, kako će se kasnije pokazati nedostižnih četiri pogotka razlike (23:27).

Deset minuta prije kraja susreta Andrej Kalač pružio je posljednju šansu svojoj momčadi kada je iz sedmerca smanjio zaostatak za gostima na minus dva (27:29), no Županja je s druge strane odgovorili s zeppelinom u 53. minuti  iz kojeg je Milišić povisio na 27:30. Isti igrač tri minute kasnije povisio je na 27:31, a pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Nakon domaćeg poraza od Županje igrači Kozale jedni su od glavnih kandidata za ispadanje iz Prve lige, a ne dođe li do nekih osjetnijih promjena igrači trenera Darka Dunata mogli bi se vrlo brzo vratiti na drugoligaške parkete.

MATULJI 2001 – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 35:30 (15:13)

Dvorana 3. maj, Kantrida. Gledatelja: 300. Suci: Belčić (Čakovec) i Marošević (Sv. Marija)

MATULJI 2001: Brajnović, P. Jelušić 5, Vučinić, M. Jelušić 4, Valković 8, Bačić, Mudrić 2, Sladić 4, Feranda 3, Lamza, Milih, Ratkajec 7, Z. Jelušić 2, Kranjac, Vukelić, Maraž.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale 2, Plazibat 4, Vuković 1, M. Perić 5, Bajkuša, F. Pleić 4, L. Perić 2, I. Pleić 1, Bosnić, Galijot, Banović 3, Stipčić 4, Jakeljić 2.

Sedmerci: Matulji 4 (4), Hrvatski dragovoljac 3 (4). Isključenja: Matulji 6, Hrvatski dragovoljac 10 minuta.

Rukometaši Matulja na domaćem su terenu došli do rutinske pobjede nad Hrvatskim dragovoljcem te upisali nove prvenstvene bodove. Momčad trenera Gorana Stašeka do pobijede su predvodili raspoloženi Raul Valković s osam te mladi Mario Ratkajec sa sedam postignutih pogodaka.

-          Odigrali smo rutinirano i osvojili dva boda. Počeli smo jako loše, gubili 6:10, no nakon minute odmora serijom 6:1 prešli smo u vodstvo te do kraja poluvremena stekli minimalnu prednost, rekao je trener Matuljaca Goran Stašek te nastavio:

-          Drugo poluvrijeme smo odigrali puno bolje, obrana je bila čvršća i vrlo lagano smo stekli prednost od osam pogodaka razlike (27:19). Kasnije smo imali i vodstvo 35:26, no u zadnje dvije minute gosti su serijom 4:0 ublažili poraz. Svi igrači odradili su svoj dio posla, no ipak bih posebno pohvalio mladog Marija Ratkajeca koji je zabio sedam golova iz osam pokušaja, zaključio je Stašek.

Vijesti iz Đakova nažalost nisu išle u prilog Matuljcima, rukometaši Đakova na domaćem su parketu pred 1500 gledatelja svladali lidera lige iz Umaga te zadržali drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Fotogalerija (Matulji - H. dragovoljac): Damir Zamaklar