Subota, 15. ožujka 2014. 19:46 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 19. kola: Kozala - Ivanić 26:30 (14:14)

KOZALA – IVANIĆ 26:30 (14:14)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100 Suci: Matić i Zečević.

KOZALA: Negulić, Zidarić, Da. Sertić 5, Blažević 4, Glavaš 3, Briški, Vladika 1, Jeličić, Deak 4, Sorić, Tomić,Kalač 6, Dr. Sertić, Bracanović 3, Brnić

IVANIĆ: Presečan, Kilih, Pehar 6, Sertić, Vlahek, Bobić 2, Markić 1, Lukačec 7, Zrakić 2, Rončević, Glumac 1, Magdić, Majdek, Kolak 3, Veraja 8

Sedmerci: Kozala 4 (4),  Ivanić  4 (3). Isključenja: Kozala 8 minuta, Ivanić 6 minuta

Crveni karton: Magdić (33').

Rukometaši Kozale poraženi su u susretu 19. kola protiv momčadi Ivanića rezultatom 26:30. Početak susreta bio je u znaku domaćih igrača koji su fantastično odigrali protiv lidera lige prve četiri minute kada su imali prednost 5:1, te primorali trenera gostiju da pozove minutu odmora. Nakon toga gosti rade seriju 3:0, ali Kozala ne posustaje i golovima Kalača i Vladike vraća vodstvo na 9:6.

Gosti uzvraćaju preko Lukačeca i u 24. minuti dolazi do prvog izjednačenja 11:11. Do kraja poluvremena igra se gol za gol, te neriješenim rezultatom 14:14, završava prvi dio. U nastavku Ivanić preko svojih odličnih krila, Veraje i Pehara radi potrebnu prednost od četiri gola i drži rezultat pod kontrolom. Tračak nade za Kozalčane u 49. minuti donosi Kalač  golom za 23:25, ali nakon toga ponovo u redovima Kozale dolazi do pojedinih brzopletosti koje gosti koriste i sigurno privode susret kraju u svoju korist.

U redovima domaćina istakli su se vratar Sorić i Kalač sa 6 pogodaka, a kod gostiju Veraja sa 8, te Lukačec sa 7  pogodaka, ali treba posebno istaći vratara Rončevića koji je u nekim trenucima svojim obranama lomio rezultat.