Subota, 12. travnja 2014. 20:29 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 23. kola: Matulji - Split 31:36 (13:18)

Gradska dvorana Kastav. Gledatelja: 100. Suci: Bajić i Šulekić (Novska)

MATULJI: Brajnović, M.Jelušić 4 ,Dobrinić, Mudrić, Sladić 11, Feranda 3, Car, A.Jelušić 3, Ratkajec 9, Čuturić 1, Bilobrk, Milih, Filipović, Melon

SPLIT: Budalić, Šipić 3, Babić 9, Grebenar, H.Maretić 3 , D.Maretić 1, Šimić, Čurin, Antičević , Vrgoč 4 , Pavičić 1 , Milković 15

Sedmerci: Matulji 6 (5),  Split  4 (4). Isključenja: Matulji 8, Split 4 minute.

Rukometaši Matulja doživjeli su treći uzastopni poraz, u ovom kolu od lidera prvenstva momčadi Splita rezultatom 31:36. Momčad Splita pokazala se kao vrlo jak protivnik koji je s pravom u vrhu lige i s ovim bodovima uspješno grabi prema povratku u elitni razred natjecanja.

Gosti su od početka nametnuli svoj ritam i nakon 15-tak minuta imali prednost 5:9. Matulji se u narednih sedam, osam minuta vraćaju u susret i vode 10:9, ali do kraja poluvremena Splićani stišću gas i završavaju prvi dio s pet golova prednosti. U drugom dijelu igra se gol za gol do 40. minute kada nakon šest pogodaka prednosti za goste Matulji ipak uspijevaju vratiti rezultat u kratku neizvjesnost, ali kod samo dva gola razlike u jednoj kontri brzopleto gube loptu i Splićani utakmicu potpuno okreću u svoju korist, te na kraju slave sa konačnih 31:36. Ovim porazom Matulji su definitivno ušli u neizvjesnu završnicu prvenstva, a Splićani ovom pobjedom potvrđuju epitet lidera.