PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Kozala pobijedila Biograd, Matulji bolji od Kiraca

Subota, 24. studenog 2012. 19:47 Napisao/la  SC

Utakmice 12. kola: Kozala - Biograd 36:31 (15:18), Matulji 2001 - Crikvenica 26:23 (12:14)

PRVA LIGA RUKOMETAŠA - 12. kolo

KOZALA –BIOGRAD 36:31 (15:18)

Dvorana Dinko Lukarić, Kozala. Gledatelja: 300. Suci: Brkić i Utješinović (obojica Zagreb)

KOZALA: Ćaćan, Dunato 5, Jašarević 1, Jerčinović 1, Jeličić 9, Bracanović 6, Vladika, Matanović 4, M. Sorić, A. Tomić, F. Tomić 1, Kalač, Briški 5, Sertić, L. Sorić, Badnjević 4.

BIOGRAD:  Tomić, Morović, Nakić 3, Kvartuč 5, Batija, Knežević, Punoš, Sakić 4, Duvnjak 9, Zorica 6, Markić 4.

Sedmerci: Kozala 4 (5) , Biograd 5 (6). Isključenja: Kozala 10 minuta, Biograd 16 minuta.

Rukometaši Kozale u završnici susreta slomili su otpor žilavih gostiju iz Biograda koji su veći dio utakmice držali konce igre i rezultata u svojim rukama. Biograđani su od prve minute imali rezultatsku prednost, vodili 2:6, 5:9 i 10:15, no mladići s Kozale nisu se predavali, a na poluvrijeme se odlazi s prednošću momčadi trenera Tomislava Šarić od tri pogotka razlike (15:18).

U nastavku utakmice Biograđani su također imali konstantnu prednost, no Jeličić, Bracanović i društvo opasno su im puhali za vratom. Posljednje vodstvo gosti su imali kod rezultata 28:29 nakon čega su Kozalčani čudesnom serijom 7:0 pobjegli na kako će se kasnije pokazati nedostižnih 35:29.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dario Jeličić s devet postignutih pogodaka, a konce igre u napadu Kozale držali su povratnik Luka Bracanović koji je postigao šest pogodaka te Anton Dunato s pet golova.

Nakon pobjede nad Biogradom u redovima Kozale lakše se diše, momčad trenera Darka Dunata pobjegla je iz zone ispadanja te krenula uzlaznom putanjom.

MATULJI 2001 – CRIKVENICA 26:23 (12:14)

Dvorana 3.maj, Kantrida. Gledatelja: 200. Suci: Gladović i Volenik (obojica Virovitica)

MATULJI 2001: Brajnović, P. Jelušić 8, Vučinić, M. Jelušić 1, Valković, Bačić 2, Mudrić, Sladić 7, Feranda, Lamza, Milih, Maraž, Ratkajec 5, Z. Jelušić, Kranjac, Vukelić 3.

CRIKVENICA: Zena, Matejčić, Mataija 3, Stojanović 8, Grozdek, Domijan, Derossi 3, Čupić 7, Karačić, Car, Baričević, Stanić, Svetić, Mazzarolli 1, Mutiši 1, Galić.

Sedmerci: Matulji 5 (6), Crikvenica 2 (2). Isključenja: Matulji 8, Crikvenica 12 minuta. Crveni karton: Domijan (54' – treće isključenje).

Rukometaši Matulja provukli su se kroz iglene uši u 12. kolu Prve lige rukometaša. Igrači trenera Gorana Stašeka na koncu su slavili u susjedskom derbiju s Crikvenicom, no utakmica s Kircima znak je za uzbunu u redovima Matuljaca.

Matulji su već u ranoj fazi utakmice ostali bez najboljeg igrača Raula Valkovića koji je teren naoustio zbog neugodne ozljede gležnja. Crikveničani su pak odlično otvorili utakmicu, poveli 1:6, potom i 2:8, no do kraja prvog poluvremena domaći rukometaši stigli su na samo dva pogotka zaostatka s kojima se otišlo na odmor.

U nastavku susreta Matuljci su čekali svoju priliku, stigli na 21:21 te serijom 5:0 riješili pitanje pobjednika (26:21).

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Petar Jelušić sa osam i Nenad Sladić sa sedam postignutih pogodaka.