PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Kozala izgubila od Splita, gosti dominirali

Subota, 23. studenog 2013. 23:01 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 9. kola: Kozala - Split 32:35 (15:18). Odlična vanjska linija gostiju bila je nepremostiva prepreka

Prva liga rukometaša

KOZALA - SPLIT 32:35

Utakmica 9. kola: Kozala - Split 32:35 (15:18). SC Zamet. Gledatelja: 200. Suci: Barle i Vučić

KOZALA: Čačan,A. Dunato 6, Vukelić 3, Sertić, Briški 2, Amančić, Jeličić 2, Matanović 4, Sorić, A.Tomić, F.Tomić, Deak 4, Kalač 4, Buneta 7, Blažević, D.Dunato.

SPLIT: Previšić, Šimić, Šipić 4, Lušić 7, D.Maretić 3, Prskalo 8, Antičević 2, Vrgoč, H.Maretić 1, Mladinić, Šolić 5, Fistonić 5.

Sedmerci: Kozala 2 (4), Split 5 (5). Isključenja: Kozala 6 minuta  Split 12 minuta

Crveni karton: Prskalo (Split, 42').

Split se pokazao prevelikom preprekom za rukometaše Kozale. U cijelom susretu Splićani nisu dozvolili  Kozalčanima da  nijednom povedu, a jedina dva izjednačenja bila su 1:1 i 2:2 na početku susreta. Trener Dunato upozoravao je na odličnu vanjsku liniju gostiju koja je bila nepremostiva prepreka. U prvom redu iskusni Prskalo koji je zabijao golove kao od šale, organizator igre Lušić diktirao je svaki napad i pogađao sa sedam metara, ali najveća prepreka bio vratar Previšić koji je sakupio 20-tak obrana.

Na ruku Splićana išao je i loš dan vratara Kozale koji jednostavno nisu mogli pročitati udarce protivnika. Od početka susreta Split je krenuo odlučno, te je kod rezultata 4:8 u 10. minuti trener Dunato zatražio prvi time out, ali niti to nije donijelo pomaka u igri. U 18. minuti Sorić po prvi puta brani udarac Prskala, a Matanović postiže pogodak za podnošljivih 9:14. U 23. minuti susreta Prskalo u obrani dobiva drugo isključenje i to budi nadu za Kozalu. Pokazalo se da na klupi Splita ipak ima igrača koji mogu dostojno zamjeniti Prskala. Potez utakmice ipak pripada igračima Kozale kada su Vukelić i Deak izveli dupli zeppelin sa krila na krilo za smanjene 14:16, ali pluvrijeme ipak završava sa tri gola viška na strani gostiju.

U drugom poluvremenu Split nastavlja sa svojom igrom, a dojam je da momčad gostiju ima laganu pomoć od sudačkog para koji je nakon žustrih protesta treneru Dunatu dodijelio 2 minute isključenja. Splićani to znalački koriste bez problema i iz minute u minutu dižu prednost. Odlični Lušić iz sedmeraca postavlja najveću prednost na utakmici 25:30 i 26:32 i do kraja susreta Kozala samo smanjuje za konačnih 32:35.