1. HRL: Kozala poražena u Križevcima bez Jaganjca i Lučina u sastavu

Ponedjeljak, 18. travnja 2016. 22:07 Napisao/la  SC

Susret 22. kola: KTC - Kozala 30:26 (18:11)

Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica). Nadzornik: Gordan Vukušić (Zagreb)

KTC: Henigman, Predojević 4, Žganjer 1, Katavić, Babić 5 (1), Adamić, Kemenović 3, Kamenar 1, A. Berend, Vrhovec, Augustinčić, F. Berend, Valinčić 4, Masnec 1, Antunović 2, Taras 9

KOZALA: Ćaćan, Anić, Renko, Blažević, Briški 6 (1), Jeličić, Bukal, Grbac, Tadić, Milih 1, Negulić 2, Buneta 12 (5), Vozila 5

Sedmerci: KTC 2 (1), Kozala 7 (6)

Isključenja: KTC 14 minuta, Kozala 6 minuta

Rukometaši Kozale su se iz Križevaca vratili bez bodova. Iako oslabljeni za dva kadetska reprezentativca, momčad trenera Tomaša je put Prigorja krenula sa nadom u dobar rezultat, ali su već u prvome poluvremenu svojom igrom dali naslutiti da će teško do bodova protiv KTC-a.

Čak 15 tehničkih pogrešaka i pružanje prilike domaćinu iz kontre i polukontre da dođu do laganih golova, učinili su razliku na kraju prve dionice utakmice od čak 7 pogodaka.

Jaganjac najbolji strijelac
Kozalčani su bili primorani igrati bez dva talentirana kadetska reprezentativca, Halila Jaganjca i Tina Lučina. Njih dvojica predvodili hrvatsku reprezentaciju u finalu jakog međunarodnog turnira u Bugoju, postigavši zajedno 16 pogodaka u pobjedi protiv Poljske. Novi igrač PSG-a, Halil Jaganjac, ujedno je primio nagradu za najboljeg strijelca turnira.

Nakon dogovora u svlačionici, momčad riječkog prvoligaša u drugo poluvrijeme ulazi koncentriranije što rezultira nervozom kod domaćina.

Pogodak za pogodak i u kratkom periodu su igrači Kozale došli do zaostatka od samo dva pogotka, ali više od toga se nije moglo.

Do kraja utakmice igrač KTC-a, Nikola Babić, koji je ponikao u omladinskom pogonu Kozale zabija dva pogotka i svojoj ekipi donosi pobjedu rezultatom 30:26.

Iako nisu pretjerano briljirali kao momčad, u redovima Kozale ipak moramo istaknuti Frana Bunetu koji je sa 12 pogodaka bio najraspoloženiji na parketu.