PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Crikvenica i Senj sve dalje od ostanka u ligi

Nedjelja, 10. ožujka 2013. 12:52 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 18. kola: Crikvenica - Osijek 19:28 (9:11), Senj Wallenborn - Hrvatski dragovoljac 25:27 (10:13).

Prva liga rukometaša

CRIKVENICA - OSIJEK 19:28

Utakmica 18. kola: Crikvenica - Osijek 19:28 (9:11). Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Suci: Matić (Petrinja) - Zečević (Zagreb)

CRIKVENICA. Zena, Martinović (13), Car, Matejčić 3, Mataija 8 (5), Grozdek 2, Stojsavljević 4, Delpin, Derossi 1, Karačić, Stojanović, Baričević, Stanić, Svetić, Gjurkinjak, Mutiši 1. TRENER: Egon Paljar.

OSIJEK. Zubac (7), Maltašić (6), Eskeričić 3 (1), Ranogajec 6, Grgić 6 (3),  Jurić, Ivčić, Babić 2, Kuduz 3, Nedić 2, Dundović, Šaravanja 2, Vukušić 3, Zubčić 1, Džijan. TRENER: Vedran Čurak.

Sedmeci: Crikvenica 5 (5), Osijek 4 (4). Isključenja: Crikvenica 8 minuta, Osijek -.

Osijek je bez problema došao do bodova pod Kotorom. Iako su domaćini smanjili broj tehničkih pogrešaka, efikasnost je i dalje ostala skromna i asketska. Već duže vrijeme Crikvenica je bez golova sa položaja kružnog napadača, neodlučnim krilima i tankom vanjskom linijom. Najnovijim porazom počele su se minimalizirati i teoretske šanse za ostanak u ligi.

Čvrsti gosti, sa dobrim vratarima, u nastavku utakmice počeli su se ozbiljno rezultatski udaljavati. U 48. bilo je 15-22, a trener Čurak uveo je odmah u igru sve igrače sa klupe, koji su itekako iskoristili ukazanu priliku. Gostima je ova pobjeda mnogo značila, jer su je na kraju utakmice bučno i razdragano proslavili, sa nekolicinom odanih navijača.

SENJ WALLENBORN - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 25:27

Utakmica 18. kola: Senj Wallenborn - Hrvatski dragovoljac 25:27 (10:13). Dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120. Suci: Češi (Zagreb) - Županić (Križevci).

SENJ WALLENBORN: Staraj, Tomljanović 6, Uković 2, M. Orlić 4, Štokić, Brdar 8 (4), Prpić, Rukavina 3, Đekanović, Debelić 2, Zrinski, Kremenić, Ćosić, A. Orlić, Nekić, Ježić. TRENER: Dragan Ostojić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Gale 7, Vuković 1, M. Perić 2 (1), Pleić, Bajkuša, Klarić, Kaša, Galiot, L. Perić, Bošnić, Banović 5 (2), Stipičić 4, Čorić, Jakeljić. TRENER: Boško Nazor.

Sedmerci: Senj Wallenborn 4 (4), Hrvatski dragovoljac 3 (3). Isključenja: Senj Wallenborn 4, Hrvatski dragovoljac 8 minuta.

Senjani su ponovno bili oni stari. Veliki problemi, posebno kadrovske naravi koje su pratili i loši rezultati koji su ovaj slavni klub usmjerili prema ispadanju iz lige izbrisani su u ovoj utakmici. Nekolicina igrača vratila se u klub, što je rezultiralo sjajnom rukometnom predstavom. Čak sedam izjednačenja i posljednje domaće vodstvo 22-21 nadvisilo je trenutačne mogućnosti Uskoka. U posljednjih 5-6 minuta utakmice, Anton Gale je sa četiri uzastopna pogotka zapečatio sudbinu domaćina, a  svojoj momčadi donio bodove spasa, koji su ostvareni u ogledu sa direktnim kandidatom za ispadanje.