PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Crikvenica pobijedila Matulje, velika večer Kiraca

Subota, 21. rujna 2013. 22:43 Napisao/la  S. Lončarić

Crikvenica - Matulji 2001 30:27 (15:10). Matuljci su najbliže izjednačenju bili u 56. minuti

Prva liga rukometaša, 1. kolo

CRIKVENICA - MATULJI 2001 30:27 (15:10)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja. 250.

Suci: Pavić - Torbarina (Zadar).

CRIKVENICA: Begić, Saršon (10 obrana), Hrvatin 6, Paljar 1, Erstić 2, Svetić, Šunjić 5, Derossi 1, Stojanović 3, Grozdek 2, Karačić, Stanić, Montanari 10 (2), Mazzarolli, Bogdanović, Rukavina.

MATULJI 2001: Brajnović (11 obrana), Car (3 obrane), Briški, P. Jelušić 9, M. Jelušić 2, Dobrinić, Mudrić 2, Sladić 2, Feranda, A. Jelušić 6, Milih, Ratkajec, Ćuturić, Filipović 6 (3).

Sedmerci: Crikvenica 4 (2), Matulji 2001 3 (3).

Isključenja: Crikvenica 12, Matulji 2001 10 minuta.

Rukomet se u Crikvenicu vratio na velika vrata. Dobro popunjene tribine, dodatni sadržaji s plesnom grupom, pjevačkom gošćom večeri (Dance Quinn i Rubi Montanari) i dobar ulazak u utakmicu podigli su raspoloženje u dvorani. Veliki broj znatiželjnika došao je vidjeti nove igrače Crikvenice, a Montanari, Hrvatin, Šunjić, Erstić, Saršon i društvo vrlo brzo su pokazali da je riječ o moćnim igračima, rukometnim znalcima.

Već u 12. minuti Crikvenica vodi 9:2, s time da je temperamentni trener gostiju Goran Stašek već u šestoj minuti iskoristio svoju minutu odmora. Posebnu dimenziju u igri domaćih rukometaša donio je iskusni Davor Šunjić, koji je vanjskoj liniji Crikvenice dodao posebnu raskošnost i efikasnost. Krila Montanari i Hrvatin predstavljali su permanentnu opasnost po gol dobrog Brajnovića. Vrlo malo tehničkih grešaka, ali veliki broj prekršaja (57:47 u cijeloj utakmici) zadržali su utakmicu u prvom dijelu na relativno malom broju golova. Osim čvrste igre s mnogo prekršaja koju nosi derbi, u utakmici kada se protivnici itekako dobro poznaju, svaki novi potez protivnika može biti presudan.

Dobra krila, opasni kružni napadač Stojanović, te Grozdek, Erstić i Paljar uz Šunjića vratili su pod svodove Gradske sportske dvorane u Crikvenici ugođaj, kao kada su svojevremeno u Crikvenici igrali Mišković, Prskalo, Načinović, Dokmanović i društvo.

Vrlo dobri Matuljci, posebno u nastavku, kada su mladići trenera Stašeka krenuli u lov na visoku prednost. Nezadrživi Jelušići, Petar, Antonio i Mate postigli su 17 golova kod gostiju, koji su u nekoliko navrata imali primjedbi i na suđenje. Stizali su rezultat, a najbliže su izjednačenju bili u 56. minuti kada su s igračem više krenuli u kontru, a Saršon je obranio izrazitu priliku za -1. Rezultat je bio 25:23, ali Montanari uspijeva ubrzo na dva maestralna dodavanja Hrvatina izigrati gostujuću obranu. Dosuđena kriva izmjena udaljila je goste od prilike da sustignu vodstvo Crikvenice, koja je burno proslavila prvu pobjedu u novom prvenstvu.