PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Crikvenica pobijedila Kozalu, Hrvatin nezadrživ

Nedjelja, 02. veljače 2014. 20:38 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 13. kola: Kozala - Crikvenica 22:25 (10:12).  Hrvatin postigao 13 pogodaka

Prva liga rukometaša, 13. kolo

KOZALA – CRIKVENICA 22:25 (10:12)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 250.  Suci: Bernobić i Kalčić

KOZALA: Čaćan, Negulić 2, Zidarić, Vukelić 7, Blažević, Briški 1, Vladika, Jeličić, Deak 8, Sorić, A.Tomić 1, F.Tomić 2, Buneta, Kalač 1, Sertić, Brnić

CRIKVENICA : Begić, Lolić, Stanić, Hrvatin 13, Mazzaroli 2, Erstić 2, Svetić, Šunjić 4, Derossi 1, Stojanović 2, Grozdek, Lušić, Karačić, Montanari 1, Barišić, Rukavina

Sedmerci: Kozala  2 (3), Crikvenica 5 (5). Isključenja: Kozala 6, Crikvenica 10 minuta.

Rukometaši Crikvenice slavili su na gostovanju u Rijeci kod Kozale rezultatom 25:22 i time se uključili u borbu za vrh lige. Mladi Kozalčani nisu izdržali pritisak starijih i iskusnijih igrača Crikvenice koji su nastupili u punom sastavu, premda se po najavama očekivao desetkovani sastav gostiju. Oliver Lušić je započeo susret, ali je u 8. minuti morao napustiti teren zbog obnove ozljede, ali njegov izostanak se i nije toliko osjetio jer su Crikveničani kontrolirali rezultat tijekom čitavog susreta.

U 11. minuti na semaforu je stajalo visokih 6:1 za goste i tek tada se domaćini polako bude i do 19. minute preko raspoloženog Vukelića dolaze do jedinog izjednačenja 8:8. Iskusni Šunjić, Erstić i Hrvatin nisu dozvoljavali nikakva iznenađenja i mirno priveli poluvrijeme kraju rezultatom 10:12.

U drugom dijelu Kozalu u igri drže Deak s pogotkom u 39. minuti za 13:14, a potom Vukelić u 48. minuti za 19:20. Prvo ime susreta Mateo Hrvatin vukao je goste i svaki put se ukazao golom kada god bi domaći igrači uspjeli doći na minimalni zaostatak. Zadnja prilika za povoljniji rezultat za Kozalu je bila u 50. minuti, ali u dva uzastopna napada Briški radi prekršaje u napadu, a s druge strane Hrvatin sve kažnjava i Crikveničani odnose kući dva boda. Kod Kozale treba istaknuti Deaka s osam i Vukelića sa sedam pogodaka, a kod Crikvenice Hrvatin je postigao više od pola golova cijele momčadi, čak 13.