Subota, 30. studenog 2013. 23:04 Napisao/la  S. Lončarić

Utakmica 10. kola: Crikvenica - KTC 29:27 (15:14). Hrvatin postigao 11 pogodaka

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 265.

Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

CRIKVENICA: Begić (10), Saršon (4), Hrvatin 11 (2), Paljar, Erstić 2, Svetić, Šunjić 5, Derossi, Stojanović 6, Rukavina, Stanić, Montanari 5, Bogdanović, Lolić, Grozdek, Mazzarolli.

KTC: Pavelić (6), Bošković (2),  Nemčić, N. Predojević 4, Katavić, Kamenar, Babić, R. Predojević 4, Kemenović 2, Šarić 5, Pećina 10, Lovrenčić 2, Bogdan.

Isključenja: Crikvenica 10, KTC 12 minuta. Sedmerci: Crikvenica 3 (2), KTC 1 (0).

Novo veliko slavlje u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici. Crikvenica je sjajnom igrom u obrani pobijedila vodeći sastav KTC, koji je usprkos problemima s ozljedama, odlično otvorio utakmicu. U ranoj fazi utakmice, igru je morao napustiti i Babić (rame), ali je raspoloženi Pećina krenuo velikom serijom golova. Gosti vode u prvih dvadesetak minuta utakmice (1:5, 3:7, 7:11, 8:12) i s četiri gola razlike, ali serijom Matea Hrvatina domaćin je sustignuo goste. Kreće realizatorsko nadmudrivanje Pećine i nezadrživog Hrvatina, koje traje do kraja utkmice. Trener Smoljan uvodi na gol kadeta Begića, koji postaje sve veća prepreka gostima serijom vrlo složenih obrana. Pun pogodak... Uoči odlaska na odmor, Crikvenica vodi i 15:13.

U nastavku utakmice vodi se vrlo izjednačena utakmica s 9 izjednačenja rezultata. Kružni napadač Stojanović otvara gostujuću obranu rijetko viđenom „šraubom“ s poda, a Šunjić postaje permanentno velika opasnost po gol Pavelića (svojevremeno vratara Crikvenice). Gosti s relativno malom rotacijom igrača sve više gube dah. Dok Pećina odmara na klupi iscrpljen duelima s beskompromisnom obranom Crikvenice, Marijo Šarić, svojevremeno igrač Zagreba CO, sa četiri uzastopna pogotka vraća KTC u život. Kratkotrajno gostujuće vodstvo (23:24) brzo je sustignuto.

Tribine se bude, a Crikvenica igra doslovno u valovima i na nepredvidivosti svojih sjajnih krila, Hrvatina i Montanaria. Gostujuća obrana sve više puca, a 26:24 označio je početak slavlja domaćina. KTC uspijeva smanjiti domaće vodstvo (27:26), a  onda stiže domaća poslastica. Na divno ubacivanje Hrvatina, Šunjić leti u „cepelin“ za 28:26, što je kraj gostujućih napora da Crikvenici zadaju prvi domaći poraz. Još stiže i minuta odmora sa domaće klupe, koja je već imala pomalo i slavljenički notu.  I gosti su se na kraju utakmice priključili velikom slavlju domaćih rukometaša, čestitajući im na zasluženoj pobjedi.